Wybrany wątek opinii
Może będę w mniejszości, ale pamiętam, że za Gierka Polska gwaltownie się rozwijała i otworzyła na Zachód, ale partyjnemu betonowi to nie pasowało i przez niego lata 80 - te za jaruzela to powrot prawie do gomolki. i totalna stagnacja.
Ale to moje zdanie. Chcialbym w końcu doczekac się dobrej i prawdziwej ksiązki historycznej pt. Polska w latach 1970 - 2020.czyli ostatnie 50 lecie.
Do moderacji
Odpowiedz
14
10
Za gierka sie rozwijalo bo on nakazami nakrecal koniunktore. Jeszcze teraz w magazynach niektorych zakladow stoja urzadzenia ktore kazano im zakupic. Rozmawialem z serwisantem ktory byl wjednym z zakladow i zdiagnozowal ze trzeba wymienic czesci. Dal namiar na handlowca zeby sie z nim zaklad skontaktowal. Zaprowadzili go do magazynu i tam stala zakonserwowana maszyna z lat 70 a druga czesciowo zdekompletowana sluzyla jako dawca czesci. Teraz tez trwa sztuczne nakrecanie koniunktory. Skuteczne to jest tylko w krotkim okresie czasu. Jak dluzej to potrwa to bedzie kolejny kryzys.
Do moderacji
Odpowiedz
4
3
Koniunktura się nakręcała na kredyt który spłacać będą również moje wnuki. Dzięki za taki rozwój.
Do moderacji
Odpowiedz
3
1
Gwałtownie się ta Polska rozwijała za Gierka, ale na kredytach, może warto też o tym wspomnieć?
Do moderacji
Odpowiedz
0
1