Wybrany wątek opinii

@Zen - " (. .. ) Jednocześnie jednak urzędnicy nie widzą potrzeby zmiany przepisów, wskazując na odpowiednią interpretację obecnych. Jan Krzysztof Ardanowski, szef resortu poinformował, że w kwestii karania rolników mandatami zwrócił się z prośbą do ministra spraw wewnętrznych i administracji o zainteresowanie się sprawą i interwencję, mającą na celu zapobieganie dyskryminacji pracy rolników i utrudniania im prowadzenia gospodarstwa. Z kolei Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w odpowiedzi na jedną z interpelacji podkreślił, że zgodnie z przepisami to funkcjonariusz policji podejmujący czynności wobec osób podejrzanych o popełnienie wykroczenia, dokonuje indywidualnej oceny zaistniałej sytuacji, a zwłaszcza zobowiązany jest stwierdzić, czy czyn wypełnił wszystkie ustawowe znamiona określone w art. 51 Kodeksu wykroczeń. (. .. )" - Czyli funkcjonariusz policji będzie oceniał, czy zakłócenie miało znamiona wykroczenia, czy też nie. A jak wiemy czasami złośliwość rolników nie ma granic i dla tego za złośliwe postępowanie powinni być karani.
(2019.07.22)
Niedługo przepisy zostaną zmienione, poza tym jaki policjant jeździ na pole i daje mandaty? Ja żyję tutaj kilkadziesiąt lat i o takim przypadku nie słyszałem. Ciekawe jak to niby ma wyglądać, mój sąsiad policjant kosił zboże w nocy i co miałby wyjść z kombajnu i wystawić sam sobie mandat i mi? Z resztą ja oczywiście bym takiego mandatu nie przyjął.
Zen (2019.07.22)
@Zen - znienawidzeni? Oczywiście. Wystarczy się wsłuchać w twoje słowa, żeby stwierdzić jacy jesteście złośliwi. Mandatu nie dostałeś, bo jak piszesz sąsiad jest policjantem i wszystko jest jasne. Powinieneś w sobie mieć nieco więcej pokory, bo dojdzie do tego, że odbiorą wam rolnikom wszystkie prawa prędzej czy później. Na początek zabrałbym wam prawa truć chemicznymi truciznami obywateli i to niezwłocznie !
(2019.07.22)
Powrót do komentarzy