Wybrany wątek opinii
@Zen - To jest istotne " sprawcy stanowi wybryk " - Każde zakłócanie spoczynku nocnego jest wybrykiem i chamstwem ze strony rolników.
Do moderacji
Odpowiedz
0
2
Czytaj ze zrozumieniem Sąd Najwyższy jasno stwierdził, że praca na polu nocą nie jest wybrykiem, a ogólnie przyjętą normą na wsi i jest to w pełni dopuszczalne, a rolników za to karać nie można i to jest wyrok, a nie opinia.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0
@Zen - Zgodnie z art. 51 § 1 kodeksu wykroczeń na karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywnę narażony jest ten kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym:)))) Właśnie ten przepis obowiązuje wszystkich bez względu czy to jest rolnik czy nie, Ciebie zresztą też. A jeżeli ten przepis nie obowiązuje wszystkich, to powinni go z obiegu wycofać, ale skoro w dalszym ciągu jest, powinien obowiązywać wszystkich bez wyjątku, bo świętych krów mamy w Polsce już pod dostatkiem.
Do moderacji
Odpowiedz
1
2