Wybrany wątek opinii
Do moderacji
Odpowiedz
3
3
Ja już mówiłem Panie Robercie do czego doprowadziła reforma rolna na wsi zrobiona przez Bolszewików. Do biedy, która istnieje w wielu miejscach na wsi do dziś, zwłaszcza tam, gdzie były PGR-Y należało przeprowadzić reformę rolną opracowaną przez II RP, która zakładała utworzenie średnich gospodarstw rolnych od kilkunasto do kilkudziesięciohektarowych i to pozwoliłoby rolnikom na samodzielne gospodarzenie i dostatnie życie. Ziemia państwowa powinna być sprzedana lub dzierżawione rolnikom indywidualnym nie licząc państwowych gospodarstw hodowlanych produkujących materiał siewny czy specjalizujących się w hodowli zachowawczej. Wtedy bieda zniknęłaby ze wsi. A tak dzisiaj mamy gospodarstwa rolne o średniej powierzchni nieco ponad 10 ha. A w niektórych województwach jest to poniżej 5 ha komuna właśnie tak podzieliła tą ziemię, żeby rolnicy indywidualni byli biedni i zależni od państwa w każdym aspekcie. Dzisiaj takie gospodarstwo 5 ha to głównie gospodarstwo socjalne, które nie licząc produkcji warzyw, kwiatów czy owoców daje dochody mniejsze niż minimalna płaca, potem tacy ludzie nie mają z czego żyć, za co wykształcić dzieci czy wyremontować domu i muszą szukać swojego miejsca w mieście.
Do moderacji
Odpowiedz
2
2
@Zen - A ja już mówiłem, że naiwne i ahistoryczne głupoty Pan w tej kwestii opowiadasz; Trzeba było zatem przeprowadzać i reformować, a nie pod kleszą i obszarniczą kiecą siedzieć w tej sprawie przez całą 2RP i lata okupacji, zaś na koniec po lasach biegać i mordować ludność Rzeczpospolitej, która wolała realną reformę komunistów, niż gruszki na wierzbie przyobiecywane przez sanacyjno-kleszo-kapitalistyczną bandyterkę, która w momencie próby wolała na Zachód uciekać i naród sam sobie w walce z najeźdźcą zostawić, tchórze. Za dużo się Pan jankeskiej i balcerowiczowskiej propagandy nasłuchał, za mało natomiast o historii swojego kraju i przejściach własnego narodu Pan wie - sugeruję nadrobić zaległości, byle z poważniejszych źródeł, niż PiSowsko-ipeenowska konspira;]
Do moderacji
Odpowiedz
2
5
@RobertKoliński - ha, ha, ha, ale bełkot, brzmi jak wynurzenia pijanego pensjonariusza szpitala psychiatrycznego i to jest wersja łagodniejsza.
Do moderacji
Odpowiedz
1
1