UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Ja już mówiłem Panie Robercie do czego doprowadziła reforma rolna na wsi zrobiona przez Bolszewików. Do biedy, która istnieje w wielu miejscach na wsi do dziś, zwłaszcza tam, gdzie były PGR-Y należało przeprowadzić reformę rolną opracowaną przez II RP, która zakładała utworzenie średnich gospodarstw rolnych od kilkunasto do kilkudziesięciohektarowych i to pozwoliłoby rolnikom na samodzielne gospodarzenie i dostatnie życie. Ziemia państwowa powinna być sprzedana lub dzierżawione rolnikom indywidualnym nie licząc państwowych gospodarstw hodowlanych produkujących materiał siewny czy specjalizujących się w hodowli zachowawczej. Wtedy bieda zniknęłaby ze wsi. A tak dzisiaj mamy gospodarstwa rolne o średniej powierzchni nieco ponad 10 ha. A w niektórych województwach jest to poniżej 5 ha komuna właśnie tak podzieliła tą ziemię, żeby rolnicy indywidualni byli biedni i zależni od państwa w każdym aspekcie. Dzisiaj takie gospodarstwo 5 ha to głównie gospodarstwo socjalne, które nie licząc produkcji warzyw, kwiatów czy owoców daje dochody mniejsze niż minimalna płaca, potem tacy ludzie nie mają z czego żyć, za co wykształcić dzieci czy wyremontować domu i muszą szukać swojego miejsca w mieście.

Zen

Anuluj