Wybrany wątek opinii

Skąd ten jad nienawiści. Wojna przyniosła ludziom śmierć i życie w strachu, a jej koniec powrót do normalności. Polacy natomiast z końcem wojny otrzymali ocalenie, bo jedyny i właściwy okupant jakim były hitlerowskie Niemcy przeznaczył im całkowite wyniszczenie. Nasz naród fizycznie miał zniknąć. Więc nie filozofujcie z tymi okupacjami, bo pomimo złych zdarzeń z lat powojennych w konsekwencji zyskaliśmy życie. A dyskusja co jest ważniejsze wolność czy ocalenie jest bezsensowna. Dzisiaj z pozycji fotela, przy kawie łatwo tworzyć oceny, a wtedy czas i walka o życie była determinowana ówczesnym rozwojem sytuacji. Teraz te opinie o wszelkich okupacjach są nie na miejscu, bo ważniejsze jest to, że wojna się skończyła. A jej ofiary należy zachować w pamięci, one nie życzą sobie, aby je wartościować i wszczynać niemądre dyskusje. Chwała wszystkim. Nigdy więcej wojny i to żadnej.
Nieśmiertelnapamięć (2019.05.08)
Bardzo ładnie napisane.
(2019.05.08)
@Nieśmiertelnapamięć - "Polacy natomiast z końcem wojny otrzymali ocalenie" takie coś może napisać tylko ignorant lub komunistyczny propagandzista. Polacy byli dalej mordowani w tych samych katowniach które wcześniej używało Gestapo a po nich NKWD- UB. Brak miejsc pochówku Polskich Patriotów i ludności cywilnej wymordowanej przez komunistów. Obława Augustowska, Pilecki. .. ..
(2019.05.08)
Ruski troll.
(2019.05.08)
@Nieśmiertelnapamięć - Wojny są, bo ludzie są głupi. Znacząca wiąkszość pozwala sobą manipulować przez cwaniaków.
(2019.05.09)
bo w wojsku wykonuje sie rozkazy a od myslenia jest sztab, glupota na uslugach rozumu
(2019.05.09)
Powrót do komentarzy