UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Skąd ten jad nienawiści. Wojna przyniosła ludziom śmierć i życie w strachu, a jej koniec powrót do normalności. Polacy natomiast z końcem wojny otrzymali ocalenie, bo jedyny i właściwy okupant jakim były hitlerowskie Niemcy przeznaczył im całkowite wyniszczenie. Nasz naród fizycznie miał zniknąć. Więc nie filozofujcie z tymi okupacjami, bo pomimo złych zdarzeń z lat powojennych w konsekwencji zyskaliśmy życie. A dyskusja co jest ważniejsze wolność czy ocalenie jest bezsensowna. Dzisiaj z pozycji fotela, przy kawie łatwo tworzyć oceny, a wtedy czas i walka o życie była determinowana ówczesnym rozwojem sytuacji. Teraz te opinie o wszelkich okupacjach są nie na miejscu, bo ważniejsze jest to, że wojna się skończyła. A jej ofiary należy zachować w pamięci, one nie życzą sobie, aby je wartościować i wszczynać niemądre dyskusje. Chwała wszystkim. Nigdy więcej wojny i to żadnej.
Nieśmiertelnapamięć