Wybrany wątek opinii
@Zennon. - I dlatego zanim zatrzymasz się aby kogoś przepuścić, orientujesz się, czy z naprzeciwka lub drugim pasem nie jedzie ktoś na tyle szybko, że może się nie zatrzymać. Prosta zasada, prawda? Tymczasem nieustannie obserwuję "geniuszy" zatrzymujących się mimo, że samochód z przeciwnej strony lub obok jedzie na to zbyt szybko. Najlepsi są ci artyści okupujący lewy pas i zatrzymujący się na widok pieszych z prawej strony. Drudzy artyści potrafią na ten widok wejść wprost pod samochód jadący prawym pasem. ..
Do moderacji
Odpowiedz
6
26
Ale stajesz sobie sprawę, że w cywilizowanych krajach takie przepuszczanie działa bez problemu, bo kierowcy znają i stosują ten prosty przepis o zakazie wyprzedzania i omijania na przejściu oraz o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem? To jest na prawdę proste, wystarczy tylko przestać usprawiedliwiać idi*tów, którzy nagminnie to olewają. Ty też nie rozumiesz tych przepisów czy tylko udajesz?
Do moderacji
Odpowiedz
25
5
@Zennon. - dokładnie, byłem widziałem, jest to norma. Ale w Polsce się nie da (nie napiszę dlaczego) WSTYD
Do moderacji
Odpowiedz
15
0
Prawda, niektórzy zatrzymują się w ostatniej chwili przed pasami i jakiś ,,geniusz" oczekuje potem, że samochód z naprzeciwka jadący 50 km/h będący 10 m od przejścia zatrzyma się przed nim, przecież prawa fizyki na to nie pozwalają- droga hamowania.
Do moderacji
Odpowiedz
3
5