Wybrany wątek opinii

Od wielu lat o serwuje zmagania zarowno Olimpii jak i Concordii. Pozwole sobie napisac pare slow o sytuacji ktora nadeszla w elblaskiej pilce kopanej. Przez wiele lat concordia byla wysmiewania i ponizana. Prezes popelnial wiele bledow. Jednak czas pokazal ze czlowiek uczy sie na bledach. Idac na mecz concordii widze w skladzie (pierwszej 11) ok 7 elblazan. To oni stanowia trzon tej druzyny. Nie odstaja w zaden sposob od poziomu pilkarzy grajacych w olimpii. Pewnie ida po awans do 3 ligi, gdzie spotkaja sie na 90% z olimpia. Olimpia jest i byla zarzadzana fatalnie. W kwestii przypomnienia o ile pamietam. Rocznik 89 mistrzostwo wojewodztwa. Rocznik 90 rowniez. Rocznik 91 takze. Pytam sie ilu z nich dostalo szanse w 1 zespole olimpii. Ilu zaczelo kopac po okolicznych klubach. Teraz mieliby 27-30 lat i stanowiliby sile olimpii. Gdzie oni sa? To zaniedbania przez lata. Dzisiaj przychodzi pan pilkarz ktory kopnal 3 razy pilke w 2 lidze i ma wszystko gdzies. 0 ambicji 0 oddania na boisku. Przyjdzie skasuje pare tys i za pol rundy odejdzie. Strzeli pare fotek na instagram nazwie sie footballplayer bo przeciez pan pilkarz. Ludzie z eg gdyby dostali szanse gryzliby murawe. Tu sie wychowali i to dla nich przychodzilby na mecze koledzy i cale rodziny. Nikt nie bylby nastawiony anty. Co do cen biletow to taniej kupie bilet w ekstraklasie. Nie tedy droga zeby zedrzec kazdy grosz z kibica. Lepiej sprzedac wiecej a taniej. I wilk syty i owca cala. Miasto liczy ponad 100tys mieszkancow a my sie podniecamy ze na sadionie 700osob! W niecieczy gdzie wioska liczy 350 osob na mecze chodzilo po 400. 2 liga to wcale nie jest wielki pilkarski poziom. Mecze mozna wygrywac charyzma i zaangazowaniem. Tego oczekuje od "naszych" kopaczy. Czy to jest duzo? Mecz mozna wygrac przegrac lub zremisowac. Ale mecz trzeba wybiegac i wywalczyc. Nawet przy przegranej kazdy kibic to doceni.
ZKS98 (2019.03.16)
Smutna prawda, to były na prawdę mocne roczniki
Jacekzestarego (2019.03.17)
@Jacekzestarego - Te "mocne" roczniki kopią się teraz po czole w Pasłeku i innych okolicznych wioskach
(2019.03.17)
Powrót do komentarzy