Termomodenizacja dwóch przedszkoli ze środków KPO

7
10.02.2026
Termomodenizacja dwóch przedszkoli ze środków KPO
Gmina Miasto Elbląg będzie realizowała projekt „Poprawa efektywności energetycznej placówek edukacyjnych na terenie Gminy Miasto Elbląg” współfinansowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Działanie B1.1.3. Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół.Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej wybranych placówek oświatowych i uniknięcie szkodliwych emisji do atmosfery.

Działania planowane do realizacji w ramach projektu:

Projekt dotyczy modernizacji energetycznej Przedszkola nr 17 przy ul. Karowej 30 i Przedszkola nr 21 przy ul. Wiejskiej 6. Zakres prac obejmuje m.in. docieplenie ścian zewnętrznych, fundamentowych; docieplenie stropodachów; wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie regulacji instalacji, wykonanie izolacji rurociągów przesyłowych.

 

Grupy docelowe: użytkownicy obiektów – dzieci i kadra do placówek objętych projektem, rodzice i opiekunowie, mieszkańcy miasta.

Wartość przedsięwzięcia ogółem: 4.292.429,48 zł

Wartość dofinansowania Funduszy Europejskich: 2.147.432,00 zł (100% kosztów kwalifikowanych)

 

Efekty, korzyści projektu:

Przedsięwzięcie zmniejszy energochłonność objętych projektem placówek oświatowych i podniesie komfort cieplny użytkowników budynków.

 

W wyniku realizacji projektu nastąpi:

zmniejszenie zużycia energii w obu placówkach o ok. 50%

redukcja emisji CO2 na poziomie 50%

Aktualnie trwają procedury przetargowe, które mają wyłonić wykonawców prac w obu placówkach.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Świetny przykład mądrego wykorzystania środków - korzyść dla dzieci, miasta i środowiska.
beatle (2026.02.10)

info

3  
  2
Tak właśnie tak m. in. realizuje się zobowiązania dla poprawy funkcjonalności placówek oświatowych. Wreszcie odblokowane przez Komisję Europejską środki z KPO mogą być wykorzystywane i przez nasze miasto.
kij (2026.02.10)

info

6  
  3
A ja sie pytam jakie źródlo ciepła bedzie tam (w przedszkolach) wymienione ?.
(2026.02.10)

info

4  
  2
To już kluby XYZ i jachty nie dostaną z KPO?
Bezproblemowy (2026.02.10)

info

6  
  3
Super !!!
100% Elblążanin (2026.02.10)

info

1  
  2
zła unia dała 2 bańki na remont przedszkola
aborygen_stont (2026.02.10)
@aborygen_stont - To nie unia dała. Pieniądze z KPO są z pożyczki, którą finansuje też i Polska. Unia tylko zarządza NASZĄ kasą.
PanKPO (2026.02.11)