Planetarium dla Ludzi - niezwykły projekt w I LO
Najważniejsze wydarzenia projektu miały miejsce 22 czerwca. Licealiści obejrzeli tego dnia przedstawienie „Mały Książę” – w reżyserii Darii Tomasik (uczennica klasy humanistycznej), na podstawie książki Antoine de Saint- Exupery’ego – które akcentowało dobro płynące z otwierania się na relacje. Mocno wybrzmiało, że w świecie ludzi wiecznie goniących za własnym interesem, ktoś taki jak "bratnia dusza" jest ostoją i wartością bezcenną.
„Jak taką osobę znaleźć?”, ale również „jak fantastycznym początkiem relacji może być wspólna pasja?” – o tym młodzież mogła porozmawiać w czasie warsztatów, które przygotowano tego dnia w strefie „twórczej galaktyki”. Gabinety I LO zamieniły się w:
Było wartościowo i pięknie!
We wrześniu twórcy spektaklu chcą dotrzeć ze swoim przesłaniem do szerszej publiczności. Myślą o odwiedzeniu jednej z elbląskim placówek zajmujących się młodzieżą w kryzysie społecznym.