Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) to między innymi działania firm na rzecz lokalnej społeczności czy uwzględniające aspekty środowiskowe. EPEC od lat wspiera elbląskie kluby sportowe, angażuje się w lokalne inicjatywny, np. zbiórki na rzecz Hospicjum Elbląskiego, elbląskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, a także współpracuje z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Elblągu oraz ze Stowarzyszeniem Fabryka Dobra.
- W tym roku idziemy o krok dalej i wspólnie z elbląskimi instytucjami realizujemy dwa projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi Andrzej Kuliński, prezes Zarządu EPEC. - Tegoroczne propozycje obejmują działania mające na celu promowanie ekologicznych postaw wśród mieszkańców Elbląga.
O cieple w szkołach
Ciepły Elbląg to projekt, podczas którego EPEC przeprowadzi lekcje w szkołach podstawowych. Zajęcia skierowane są do uczniów klas 1-3. Dzieci w formie zabawy poznają zagadnienia związane energią elektryczną i cieplną, infrastrukturą, koncepcją zrównoważonych miast i społeczności oraz zmianami klimatu.
- Poprzez zajęcia chcemy obudzić w najmłodszych zainteresowanie zrównoważonym rozwojem. Wykorzystamy formy gry i zabawy oraz wspólnie z całą klasą wykonamy pracę plastyczną, która w kreatywny sposób wzbogaci wiedzę uczniów – mówi Anna Żuraw specjalistka ds. inwestycji i remontów z EPEC, prowadząca zajęcia - Naszym celem jest również zbudowanie wśród dzieci świadomości oszczędzania zasobów naturalnych.
Pierwsze zajęcia ruszają już 25 października. Chęć wzięcia udziału w lekcjach do tej pory zadeklarowało 10 klas z 8 szkół podstawowych. W realizacji projektu spółkę wspiera Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Ekologiczne warsztaty z Biblioteką Elbląską
Drugą propozycją spółki są warsztaty o tematyce ekologicznej organizowane we współpracy z Biblioteką Elbląską.
W ramach działań odbędą się dwa spotkania w siedzibie biblioteki – 18 listopada zapraszamy rodziny - dzieci wraz z dorosłymi. Podczas warsztatów uczestnicy będą ozdabiać bawełniane torby wielokrotnego użytku, a dzieci dodatkowo będą mogły wziąć udział w grze edukacyjnej. Celem jest zwrócenie uwagi na zmniejszenie zużycia plastiku i wykorzystywanie przedmiotów wielokrotnego użytku.
Z kolei spotkanie 22 listopada to propozycja dla dorosłych. Tego dnia odbędą się warsztaty o niemarnowaniu jedzenia. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak wykorzystać artykuły spożywcze w nurcie zero waste. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
---materiał płatny---