Złoty Kacper

13
10.07.2022
Złoty Kacper
Fot. ze strony PZLA. Tomasz Kasjaniuk, Marek Biczyk
Elblążanin Kacper Lewalski został lekkoatletycznym mistrzem Polski do lat 20 w biegu na 800 metrów. Zawody odbyły się w weekend Radomiu.

- Plan zrealizowany w 100 procentach. Zostałem mistrzem Polski U20 na 800 i razem z chłopakami zdobyliśmy srebrny medal w sztafecie 4 razy 400 m. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ poleciałem 46.45 sekund na swojej zmianie – napisał Kacper na swoim profilu na Facebooku. - Impreza docelowa zbliża się wielkimi krokami a ja nie mogę się doczekać pierwszego startu w Cali – dodał.

"Kacper Lewalski (w finale na 800 m – red.) początkowo biegł za plecami Filipa Raka, ale na drugim okrążeniu wyprzedził rywala, a za nim pomknął także Bartosz Kitliński. Na ostatniej prostej Lewalski powiększył przewagę i triumfował z czasem 1:47.84. Drugi był Kitliński – 1:48.58. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył, wyprzedzając na końcowych metrach Filipa Raka, Michał Piątek – 1:50.39” - czytamy na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Przypomnijmy, że Kacper Lewalski, podopieczny elbląskiego trenera Czesława Nagy, reprezentuje obecnie AZS UWM Olsztyn. Będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata do lat 20 w kolumbijskim Cali, które odbędą się w dniach 1-6 sierpnia.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To jest prawdziwy kozak. Szacun!!!
jjj (2022.07.10)

info

23  
  1
w dobie samochodów, pociągów czy chociażby hulajnóg, bieganie kto szybszy jest śmieszne i traci archaicznym pojmowaniem świata, żenujące to wręcz jest w 21 wieku takie bieganie niczym zeierzęta
fjutrze (2022.07.10)
@fjutrze - Jeśli to nie prowokacja to dawno nic głupszego nie przeczytałem
(2022.07.10)
Brawo lewy
(2022.07.10)

info

17  
  1
Mistrz jest jeden
Brawo mistrzu (2022.07.10)

info

15  
  0
Gratulacje, to jest człowiek którzy ciężko pracuje na sukces i jest z naszego miasta, jak można dawać kasę z miasta na promocję OL skoro nikt z nich nie jest z naszego miasta ? I za przeproszeniem po roku ma nas w d.... ie
(2022.07.10)

info

8  
  3
@fjutrze - "traci archaicznym pojmowaniem świata", żenujący jest taki bełkot
(2022.07.10)
@fjutrze - Zazdrosci sukcesow innych, bo sam nic nie osiaga !!
Sasisz (2022.07.11)
Kacper wielki szacun za pozytywne reprezentowanie Elbląga... I to z takimi sukcesami.
RfH (2022.07.11)

info

8  
  0
Najszczersze gratulacje! Brawo!
NickOlson (2022.07.11)

info

5  
  0