Wielkie ściganie na torze w Ogrodnikach

7
16.08.2019
Wielkie ściganie na torze w Ogrodnikach
(fot. Michał Skroboszewski)
Już w przyszły weekend (24-25 sierpnia) w Ogrodnikach pod Elblągiem na fanów sportów motocyklowych czekają mistrzostwa Polski i Puchar Polski w super enduro. Dodatkową atrakcją będzie półtoragodzinny wyścig KTM, w którym jednocześnie może wziąć udział około 100 zawodników. Zobacz zdjęcia z toru. 
W ubiegłym roku w Ogrodnikach Mieszko Gotkowski zorganizował pierwsze w historii naszego regionu mistrzostwa Polski i Puchar Polski w super enduro. Teraz poszedł za ciosem, rozszerzając rywalizację o wyścig KTM i organizując finałową rundę MP i PP.
   - Podwyższamy poprzeczkę. Będzie jeszcze więcej zawodników, emocji. Mam nadzieję, że impreza się uda, a widzowie dopiszą – mówi Mieszko Gotkowski.
   Do podelbląskich Ogrodnik przyjedzie ponad 100 zawodników, w tym krajowa czołówka super enduro na czele z Emilem Juszczakiem, ubiegłorocznym wicemistrzem świata. - Udział Emila w zawodach to dla nas zaszczyt. Zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji MP. Ciekawa będzie rywalizacja o drugie miejsce między Janem Gąsienicą z Zakopanego a moim synem Aleksandrem Gotkowskim – zapowiada organizator.
   W Ogrodnikach trwają ostatni przygotowania do zawodów. - Modernizujemy tor. Skocznie są powiększone, dołożone przeszkody, zmieniliśmy sekwencję przeskoku na jednej z prostych. W kategorii KTM zawodnicy będą mieli do pokonania 4,5-kilometrowe okrążenia, a wyścig potrwa aż półtorej godziny. Razem wystartuje nawet 100 osób. Będą mieli do pokonania cały tor super enduro, sąsiadujący z nim tor motocrossowy, przejadą przez teren żwirowni. W tych miejscach również będą mogli ich rywalizację podziwiać kibice – dodaje Mieszko Gotkowski. 
Wielkie ściganie na torze w Ogrodnikach
(fot. Michał Skroboszewski)

   Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 10, kiedy to zaplanowane pierwsze treningi. Wyścigi finałowe MP i PP zaplanowano w godz. 12-16, a po nich odbędzie się piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci i jedzeniem przygotowanym przez lokalne koła gospodyń wiejskich. W niedzielę treningi rozpoczną się o godz. 9, po których odbędą się kwalifikacje i biegi finałowe MP i PP. Na godz. 16 zaplanowano wspominany już wyścig KTM.
   Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie kibiców. Do Ogrodnik najlepiej będzie dostać się samochodem i zaparkować na strzeżonym parkingu, który powstanie specjalnie na zawody niedaleko od miejsca ich rozgrywania.
   

   Patronem medialnym zawodów jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Jak by kto pytał ''82-316 Ogrodniki''
życzliwy (2019.08.16)

info

4  
  0
Jak by kto pytał: to parking i bilet wstępu ile??
Joshua (2019.08.16)
super inicjatywa i wzór do naśladowania:), oby miasto tylko doceniło takich zapaleńców:)
(2019.08.16)

info

5  
  1
Niefortunny termin Olimpia gra z widzewem wszyscy na a8
(2019.08.16)
@Joshua - Zazdrość spać nie daje ?
Tektor (2019.08.17)
Olimpia gra 17 sierpnia a ta impreza jest tydzień pozniej
Israfil (2019.08.17)
A przemądrzały syndyk Jacek Z. z synem będą ?
(2019.08.18)

info

0  
  0