Trampkarz Olimpii wśród najlepszych

2
17.01.2020
Trampkarz Olimpii wśród najlepszych
Akademia Młodych Orłów to największe wyróżnienie dla młodych adeptów piłki nożnej. Na najbliższą edycję zaproszono reprezentanta Olimpii Elbląg co oznacza znalezienie się w gronie najlepszych piłkarzy w danym roczniku.

Opisywany turnus AMO (9-16 lutego 2020 r. w Bydgoszczy) skierowany jest dla chłopców urodzonych w roku 2006. Zimowa edycja będzie przedostatnią, bo od przyszłego sezonu wspomniany rocznik będzie uwzględniony w kontekście reprezentacji Polski U-15.

Łącznie powołano 39 zawodników. Jedynym reprezentantem województwa Warmińsko-Mazurskiego jest zawodnik Olimpii - Mateusz Głowiński, dla którego to nie pierwsze zgrupowanie z najlepszymi w Polsce.

Głowiński to wyróżniająca się postać drużyn, w których występuje. Z końcem sezonu 2018/2019 zakończył etap gry w kategorii Młodzika. Kampania była niezwykle udana, bo Olimpia 2006 (trener Sebastian Cierlicki) wygrała wszystko co było możliwe. Zaczęło się od zwycięstwa w jesiennej lidze D1 Młodzik Grupa 2, zimą żółto-biało-niebiescy wygrali towarzyski młodzieżowy turniej Legia-Bart Cup oraz halowe mistrzostwa województwa. Wiosną okazali się najlepsi ProTrainUp Ekstraklasa D1 Młodzik Grupa 2, a na koniec dorzucili mistrzostwo Warmii i Mazur. W meczu finałowym Olimpia pokonała Constract Lubawa 3:2, a jedną z bramek strzelił Głowiński.

Obecnie Mateusz występie w drużynie Trampkarzy prowadzonych przez trenerów Starzyńskiego i Konarzewskiego. Zespół rywalizuje w Centralnej Lidze Juniorów U-15, w której w lidze jesiennej zapewnił sobie kontynuację przygody także wiosną.

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba

Najnowsze artykuły w tym dziale

A moim zdaniem...

Jakoś cicho sza o trenerze Wierciochu, czy wraca do Concordii i pod skrzydła trenera Borosa?
(2020.01.17)
Podobno w Olimpii zalegają trenerom kilka miesięcy z wypłatami. Po otrzymaniu złotej gwiazdki od pzpn nagle opłaty wzrosły o 50%. Brawo zarząd!!!
(2020.01.19)