Srebrne medale strażaków (futsal)

2
04.12.2010
Srebrne medale strażaków (futsal)
"Srebrna" drużyna Komendy Miejskiej PSP w Elblągu (fot. WS)
W piątek (3 grudnia) w hali CSB przy ul. Grunwaldzkiej rozegrano 12 Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Straży Pożarnej w Halowej Piłce Nożnej. Nasi strażacy osiągnęli w tej imprezie duży sukces, zajmując drugie miejsce. Wyprzedzili ich tylko zawodnicy reprezentujący Komendę Powiatową PSP Giżycko. Zobacz fotoreportaż.
Do mistrzostw naszego województwa przystąpiło 19 zespołów. Brały one udział w rozegranych wcześniej eliminacjach i półfinałach, w nich to wyłoniono sześć ekip – finalistów.
   Elbląscy strażacy wystąpili w składzie: Michał Rakoczy, Robert Bojanowski, Krzysztof Giżycki, Michał Murzicz, Piotr Kołecki, Piotr Woliński, Bogdan Wojtas, Grzegorz Korniak i Maciej Kogut.
   – Gospodarzem turnieju finałowego była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu – mówi jej rzecznik kpt. Przemysław Siagło. – Spośród najlepszych zawodników grających w elbląskim finale zostanie wyłoniona reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego na futsalowe mistrzostwa Polski strażaków. Zawody, jak co roku, stały na wysokim poziomie. W strażackich drużynach często bowiem grają byli, a także obecni, piłkarze drużyn ligowych różnego szczebla. W trakcie rozgrywanych meczów można było podziwiać piłkarskie umiejętności ludzi, którzy na co dzień ratują nasze zdrowie i życie.
   W piątkowych finałach zagrały ekipy z Działdowa, Kętrzyna, Giżycka, Szczytna, Węgorzewa i oczywiście z Elbląga. Pierwsze miejsce w turnieju, wygrywając wszystkie mecze, zajęli strażacy z Giżycka. W finale pokonali oni elblążan rzutami karnymi 2:1, w regulaminowym czasie padł bowiem remis 1:1. Brązowe medale mistrzostw zdobyli zawodnicy z Węgorzewa, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali 4:0 ekipę ze Szczytna.
   [fotoc]
   Trzy pierwsze drużyny otrzymały z rąk zastępcy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie st. bryg. Mirosława Ruteckiego puchary, a ich zawodnicy medale. Wyróżniono również indywidualnie najlepszych piłkarzy – strażaków tych rozgrywek. Miejmy nadzieję, że za rok reprezentacja elbląskich strażaków w halowej piłce nożnej wypadnie co najmniej tak dobrze, jak obecnie. Tego im serdecznie życzymy.
   
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

jak gra bojan i futro to nie ma h. .a na Mariolkę! proste jak. ..
egon (2010.12.04)

info

0  
  0
bojan ma podobny styl gry do mojego. wiadomo tyle lat to się napatrzył:)
egon (2010.12.04)

info

0  
  0