„Orzełki” przegrały z Nike (piłka siatkowa)

10
12.12.2010
„Orzełki” przegrały z Nike (piłka siatkowa)
Siatkarki z Ostrołęki były lepsze w piątym secie i wygrały mecz (Fot.AD)
Od porażki we własnej hali rozpoczęły rundę rewanżową II ligi siatkarki E.Leclerc Orła. Elblążanki przegrały z Nike Ostrołęka 2-3 (16, - 22, 12, -23, -11). Po wysokim zwycięstwie naszej drużyny w trzecim secie rywalki pozbierały się w czwartej partii, a potem były lepsze w tie-breaku. Zobacz fotoreportaż.
Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. Dla obu ekip celem na ten sezon jest znalezienie się w pierwszej czwórce. Wydawało się, że mecz będzie szansą dla naszych zawodniczek na powiększenie punktowej przewagi nad piątą w tabeli drużyną z Ostrołęki. Niestety stało się inaczej.
   W pierwszym secie nic nie zapowiadało porażki w meczu. Elblążanki wysoko prowadziły. Od stanu 19-11 kontrolowały grę i spokojnie wygrały pierwszą partię do 16.
   Drugi set był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi punktowej. Kiedy elblążanki wyszły na prowadzenie 22-21 i kibice czekali na pomyślne zakończenie rozgrywki, nasza drużyna popełniła błędy w obronie. Rywalki były skuteczne w ataku, szczególnie ze skrzydeł i po zwycięstwie 25-22 wyrównały stan meczu na 1-1.
   W trzeciej odsłonie wszystko wróciło do normy. Nasza drużyna dobrze odbierała zagrywkę i raz za razem punktowała. Orzeł już na początku seta wypracował przewagę. Prowadził 7-3 i w jego dalszej części jedynie powiększał punktowe prowadzenie. W tej partii siatkarki z Ostrołęki zdobyły jedynie 12 punktów, a po jej zakończeniu kibice zgromadzeni na hali wierzyli, że kolejny set będzie ostatnim w tym meczu.
   Czwarta rozgrywka okazała się bardzo podobna do drugiej. Od początku, żaden z zespołów nie potrafił „odskoczyć” rywalowi. Taka sama była też końcówka seta. Elblążanki prowadziły, jednak nie potrafiły od stanu 21-20 doprowadzić do końca meczu. Przyjezdne wygrały do 23 i kibiców czekał tie-break.
   Piąty set od początku toczył się pod dyktando gości. Nike prowadziło 8-5, a chwilę później 13-11. Dwa błędy w ataku elblążanek dopełniły czary goryczy.- Szkoda straconych punktów. Graliśmy lepiej niż w spotkaniu z Ozorkowem, ale trafiliśmy na dobrze dysponowanego rywala, który okazał się skuteczniejszy w piątym secie- powiedział po spotkaniu trener Andrzej Jewniewicz.
   Po dziesięciu kolejkach Orzeł nadal znajduje się na czwartym miejscu w tabeli, lecz przewaga nad piątym Nike Ostrołęka „stopniało” do dwóch punktów. Kolejny mecz elblążanki rozegrają w styczniu, gdy podejmą w hali CSB Skrę Bełchatów.
   
   Orzeł: Pasznik, Jabłońska, Kocemba, Rzepnikowska, Tracz, Łysiak, Kwiatkowska (libero), Szafrniak, Korzeniewska, Ciołek, Cieżyńska
   
   Wyniki 10 koleji: Legionovia Legionowo - UKS Ozorków 3:1, AZS Politechnika Radom - LŁMKS Łask 3:0, AZS AWF Warszawa - Skra Bełchatów 3:1, pauzowała Politechnika Warszawa. 
ppz

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

czemu nie ma zadnej relacji z koncertu Acid drinkers, za to jest o jakims reczitalu jakiegos olejniczaka czy ch. .. wie a wydarzenie na miare acid drinkes w ebowie i chuyj zenada portel jak zwykle
bueee (2010.12.12)

info

0  
  0
Zobacz tu http://elblag.wm.pl/29272,Ostre-brzmienie-Acid-Drinkers-w-Edenie-Zdjecia.html
(2010.12.12)

info

0  
  0
gwiazdy. ..
(2010.12.12)

info

0  
  0
Wygląda na to, że nastąpiła blokada psychiczna, która wynika ze zbyt łatwych i szybkich osiągnięć sportowych. Trzeba szybko sprostować i wytłumaczyć tym młodym zawodniczkom, że za szybko nie można siadać na laurach. Życzę sukcesów w dalszych zawodach i wiele rozsądku.
Wiesiek. (2010.12.12)

info

0  
  0
A po co Leclercowi drużyna siatkarska?
wwwwwwwww (2010.12.12)

info

0  
  0
przecież do noszenia siatek z zakupami
(2010.12.12)

info

0  
  0
To nie jest psychiczna blokada dziewcząt, a raczej nieudolność szkoleniowców
siatkarka (2010.12.12)

info

0  
  0
Leclerc to najgorszy market w Polsce tak jak te siatkarki
rrrrrrrrrrrr (2010.12.13)

info

0  
  0
A bilety jeszcze po 8 PLN czy może już po 4 PLN?
Niedrogi (2010.12.13)

info

0  
  0
Orzełki do bojuuuuu!!!!! sialalalala; ) Marudy do do-muuu.
>"< (2010.12.13)

info

0  
  0