Noworoczny Otwarty Turniej Par w Brydżu Sportowym

19.01.2023
Noworoczny Otwarty Turniej Par w Brydżu Sportowym
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl)
W miniony poniedziałek (16 stycznia) w Akademickim Klubie Brydżowym w Elblągu odbył się kolejny turniej brydża sportowego z cyklu Grand Prix Elbląga i okolic. Na starcie stanęło 12 duetów. Gościem specjalnym był Dr Ziemowit Nowak z Nowego Dworu Gdańskiego.

Duet Jerzy Sukow (Elbląg) - Krzysztof Nagielski (Kwietniewo) w drugiej odsłonie zawodów pokazał spory wachlarz swoich umiejętności ze swojego arsenału systemu licytacyjnego. Wspólny Język 2005, który był kluczem do zwycięstwa z wynikiem 67,41%. Kolejne miejsca na podium zajęli: Bogusław Gierulski (Elbląg) - Ziemowit Nowak (Nowy Dwór Gdański) - 65,93% oraz Andrzej Fronczak - Wojciech Karpiński (Elbląg) - 61,48%. Na dalszych miejscach uplasowali się: IV. Zbigniew Krzepkowski (Braniewo) - Waldemar Ślesicki (Nowakowo), V. Stanisław Charun - Andrzej Skoczylas (Braniewo), VI. Iwona Smilgin (Elbląg) - Jerzy Kwoczek (Gronowo Górne), VII. Regina Wołek - Andrzej Szyc (Elbląg), VIII. Witold Deorocki (Elbląg) - Marek Serdyński (Nowakowo), IX. Ryszard Mytych - Mariusz Sarnowski (Elbląg), X. Kazimierz Konefał (Nowy Staw) - Witold Nowicki (Nowy Staw), XI.Tadeusz Mielko - Wojciech Nowakowski (Elbląg), XII. Roman Badysiak (Elbląg) -Wiesław Kłosiński (Frombork). W zawodach startowało ponad 20 zawodników

Kolejny Otwarty Turniej Par odbędzie się w poniedziałek (23 stycznia) o godz. 17 w Kawiarni "U Aktorów" w Elblągu.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter