Oficjalna prezentacja KS Meble Wójcik Elbląg miała miejsce podczas Święta Chleba, co już powoli staje się tradycją. Zanim na scenie pojawili się I-ligowi zawodnicy, mieszkańcy naszego miasta mogli poznać młodszy adeptów szczypiorniaka z Handballowego Elbląga, którzy być może w przyszłości zasilą szeregi Wójcika czy Startu.
Meblarze rozpoczną sezon 2019/2020 w nieco odmienionym składzie. Z zespołu odeszło kilku doświadczonych zawodników. W nadchodzącym sezonie w drużynie nie zobaczymy Damiana Spychalskiego, Łukasza Cieślaka, Marka Boneczko, Michała Cierzana, Filipa Ostałowskiego, Łukasza Rudnickiego i Bartłomieja Lachowicza. Zespół zasilił natomiast rozgrywający Damian Nowak z Sambora Tczew, obrotowy Maksymilian Chyła z Wybrzeża Gdańsk, skrzydłowy Wojciech Kowszuk z Sokoła Kościerzyna oraz dwóch młodych graczy z Truso Elbląg Cezary Bartnicki i Michał Sucharski. Kadra liczy obecnie szesnaście piłkarzy, możliwe że do drużyny dołączy jeszcze jeden rozgrywający. - Zobaczymy czy nowi gracze będą spełniać nasze oczekiwania, bo na razie minęło za mało czasu, żeby to ocenić - powiedział trener Grzegorz Czapla. - Zagraliśmy dopiero cztery mecze kontrolne, ale kiedy przyjdą mecze o punkty, kiedy trzeba będzie zagrać pod ciśnieniem, to wtedy wyjdzie ich potencjał. Na pewno mają rezerwy, są to młodzi chłopcy. Wychodzę z założenia, że lepiej inwestować w młodego zawodnika, bo z niego może coś być na przyszłość, niż osoby, która ma już jakiś bagaż. Chcemy z nich wykrzesać ile się da. Widać, że jeszcze są braki, ale to wynika z małego ogrania. Do pierwszego spotkania chcemy rozegrać jeszcze kilka sparingów - podsumował szkoleniowiec Wójcika.
Skład KS Meble Wójcik Elbląg na sezon 2019/2020:
bramkarze: Sebastian Ram, Jakub Dąbrowski, Dominik Jaworski
skrzydłowi: Adam Nowakowski, Wojciech Kowszuk, Michał Sucharski
obrotowi: Kacper Sparzak, Maksymilian Chyła
rozgrywający: Rafał Stępień, Kamil Karczewski, Piotr Budzich, Adam Załuski, Bartosz Krawiec, Bartłomiej Ławrynowicz, Damian Nowak, Cezary Bartnicki
Pierwszy mecz ligowy Meblarze zagrają na wyjeździe 21 lub 22 września z Usarem Kwidzyn. Przed własną publicznością wystąpią tydzień później, kiedy to rywalizować będą z Gwardią Koszalin.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter