Mirosław Puta mistrzem Polski

4
02.07.2018
Mirosław Puta mistrzem Polski
fot. nadesłana
Już po raz 28. w miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Master. Najważniejsze zawody sezonu letniego zgromadziły na starcie około 500 lekkoatletów obu płci z całej Polski. Na zawodach byli wszyscy znaczący reprezentanci królowej sportu, którzy przez dwa dni ambitnie rywalizowali w kilkunastu konkurencjach biegowych, skocznościowych i rzutowych wchodzących w skład tej pięknej dyscypliny sportowej.
W tym roku nasze miasto reprezentował, niestety, tylko jeden przedstawiciel.
   Pomimo osamotnienia spisał się on nadspodziewanie dobrze zdobywając dwa medale w bardzo silnie obsadzonych konkurencjach.
   Mirosław Puta, startujący w zawodach Masters już po raz 15., po zażartej rywalizacji wywalczył brązowy medal w pchnięciu kulą. To „niepowodzenie" powetował sobie w swojej koronnej konkurencji jaką jest rzut dyskiem. Startując w trudnych warunkach atmosferycznych, chłód i przeszkadzający, silny wiatr, zdeklasował rywali osiągając jeden z najlepszych wyników zawodów.
   28. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters dla wielu startujących były kolejnym etapem przygotowań do ogromnej imprezy, jaka odbędzie się w ostatnim tygodniu marca 2019 r. Halowe Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce w Toruniu zgromadzą kilka tysięcy zawodników. Polski Związek zaprasza wszystkich którym bliska jest ta piękna dyscyplina sportu i liczy przynajmniej na tysięczną rzeszę naszych rodaków. 
Janusz Mazuś

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Brawo
Były uczeń (2018.07.02)

info

3  
  0
Wszyscy sportowcy młodzi i starsi powinni brać przykład z naszego kolegi. Jest on dowodem na to, że przygoda ze sportem nigdy się nie kończy. Wielkie brawa i słowa uznania.
(2018.07.02)

info

4  
  0
Na takich ludzi należy głosować.
ELB (2018.07.03)

info

3  
  0
Gratuliren
(2018.07.03)

info

1  
  0