Marcel Jureko pływackim mistrzem Polski juniorów

2
12.07.2022
Marcel Jureko pływackim mistrzem Polski juniorów
Fot. UKP Jedynka
W miniony weekend w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów (do 14 lat) w pływaniu. Marcel Jureko, zawodnik UKP Jedynka Elbląg, podopieczny trenera Krzysztofa Kluge, zdobył dwa medale. Złoty na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz srebrny na 100 m, również stylem klasycznym.

Marcel, specjalista od stylu klasycznego, rozpoczął zawody bardzo pechowo. W piątek pewnie przeszedł poranne eliminacje na 50 m. Niestety w wyścigu finałowym został zdyskwalifikowany za przedwczesny start.

Na szczęście udało mu się przezwyciężyć kryzys i kolejnego dnia, po niezwykle emocjonującej walce, zdobył srebrny medal w finale na 100 m (czas 1:06.90). Do zwycięzcy, Pawła Ginalskiego z Krosna, stracił jedynie jedną setną sekundy. Trzeci był Marcel Włodarczyk z Sosnowca.

W niedzielę, ostatniego dnia mistrzostw, elblążanin wszedł do finału 200 m uzyskując najlepszy czas w eliminacjach. W finale nie dał swoim rywalom żadnych szans. Zmagania zakończył z czasem 2:28.14 i zdobył upragniony złoty medal. Drugi na mecie, z ponaddwusekundową stratą, zameldował się Marcel Włodarczyk. Trzeci był Paweł Ginalski.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (do 14 lat) udział wzięło 590 zawodników ze 170 klubów z całego kraju. Zawody rozgrywały się na 50-metrowym basenie w olsztyńskiej Aquasferze. Elbląg był reprezentowany przez Uczniowski Klub Pływacki Jedynka.

UKP Jedynka

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Brawo! Gratulacje!!!
MisioPysioRampamponi (2022.07.12)

info

4  
  0
Super Marcel!
Pływak (2022.07.13)

info

1  
  0