Kierunek: mistrzostwa Europy

8
17.10.2022
Kierunek: mistrzostwa Europy
Tomasz Talewicz (z prawej) odbiera powołanie na MEJ (fot. nadesłana)
Tomasz Talewicz z LUKS Meyer otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Elblążanin o medale powalczy w wadze powyżej 109 kilogramów.

W kwietniu Tomasz Talewicz wywalczył srebrny medal na mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów w wadze do 109 kg. Ten sukces niejako z automatu spowodował, że trenerzy reprezentacji Polski zwrócili uwagę na elblążanina. Skutek: na niedawnym zgrupowaniu kadry odbył się sprawdzian formy, na którym elblążanin udowodnił, że jest w formie, aby pojechać na mistrzostwa Europy U-20.

Turniej odbędzie się w Albanii w dniach 15 - 25 października. Podopieczny trenera Grzegorza Rajkowskiego rywalizację na pomoście rozpocznie 25 października. W wadze powyżej 109 kilogramów zgłoszono ośmiu zawodników.

Warto zauważyć, że Tomasz Talewicz jest jednym z młodszych zawodników w stawce - ma dopiero 18 lat.

Rekordy życiowe elblążanina: 144 kg w rwaniu, 170 kg w podrzucie. Dwubój razem: 309 kg. Wynik z tabeli Sinclaira: 321,42.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Good Luck Big Man
Rychu79 (2022.10.17)

info

10  
  2
Trzymamy kciuki
(2022.10.17)

info

16  
  2
Tomaszu!!! Tanio skóry nie sprzedawaj! Z całego serca powodzenia Tobie życzę!
NickOlson (2022.10.17)

info

11  
  1
Rzuć te żelastwo, ić bić ludzi za pieniążki.
(2022.10.17)

info

1  
  6
Norbi
(2022.10.17)

info

0  
  0
brawo tomek jeden z elblaga ktory roslawia miasto co nato prezydent.
(2022.10.17)

info

3  
  0
brawo tomek jestes wielki
(2022.10.17)

info

4  
  0
Dasz radę !
(2022.10.17)

info

3  
  0