Kibice: oczekujemy od prezydenta jasnej deklaracji w sprawie stadionu

86
20.07.2022
Kibice: oczekujemy od prezydenta jasnej deklaracji w sprawie stadionu
(fot. Anna Dembińska)
"Nic się nie dzieje, lalala, jaki tu spokój, lalala…” - tak można by krótko streścić działania ratusza ws. kontynuacji modernizowania stadionu miejskiego przy ul. Agrykola 8, gdzie swoje mecze rozgrywa ZKS Olimpia Elbląg – najstarszy i posiadający najliczniejszą rzeszę kibiców klub sportowy w Elblągu - pisze w oświadczeniu rozesłanym do lokalnych mediów Stowarzyszenie Kibiców Olimpii Elbląg.

Wszyscy doskonale pamiętamy o obietnicy złożonej przez Pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego, która dotyczyła przekazania funduszy w wysokości 2,5 mln rocznie na poprawę infrastruktury stadionu miejskiego. Kibice widząc, że to tylko puste słowa, podjęli w zeszłym roku skuteczną próbę walki o poprawę estetyki i warunków sanitarnych, zgłaszając projekt do Budżetu Obywatelskiego (otrzymując blisko 1500 głosów).

Niestety, Ratusz najwidoczniej przestraszył się świetnie zorganizowanej akcji i w tym roku postanowił odrzucić propozycje dotyczące dalszej modernizacji stadionu miejskiego. Tylko jeden projekt, po zdecydowanym zminimalizowaniu środków finansowych, został zaakceptowany. Nie, tego „ochłapu” nie przyjmujemy i już teraz zdecydowanie odrzucamy w nim swój udział! Przy tak żenującej argumentacji ze strony Ratusza, bezzasadnym było się odwoływać.

Dziwi jedynie fakt, że w zeszłym roku nie było problemu z naszym pomysłem, a w tym już jest – przypadek?

Tak właśnie władza w Elblągu walczy z mieszkańcami, którzy chcą brać sprawy w swoje ręce. Odebrano nam zatem i tę możliwość, aby udowodnić, że w obywatelskim zrywie potrafimy zrobić dużo pożytecznego dla swojego klubu i przede wszystkim – dla miasta. Stadion miejski przy ul. Agrykola 8 powinien być sportową wizytówką Elbląga. Inne, dużo mniejsze miejscowości w naszym województwie mogą poszczycić się nowymi obiektami. Jako przykład niech posłużą: Lidzbark Warmiński, Biskupiec, Barczewo, a nawet rozpoczęta przebudowa obiektów w Braniewie czy Szczytnie. Czyli można? Jak widać można i to bez względu na poziom sportowy.

ZKS Olimpia grająca na szczeblu centralnym niestety jest wyszydzana w całej piłkarskiej Polsce ze względu na stan boiska oraz okalające murawę rozpadające się i porastające chwastami trybuny – wstyd i kompromitacja dla Elbląga!

Na domiar złego, zeszłoroczny wygrany BO jest tak pokrętnie przez urzędników projektowany, że w wersji wstępnej, uwzględniono aż jedno miejsce na sanitariat! To jest skandal i po raz kolejny pokazanie, że nie liczą się z uwagami wnioskodawcy, ani z klubem, ani z mieszkańcami - głównie kibicami przychodzącymi na mecze, którzy poprali nasz wniosek!

Jak można w tak nieefektywny sposób trwonić miejskie pieniądze?! Niekompetencja i brak zrozumienia potrzeb kibiców jest aż nadto widoczna.

Ze strony Pana Prezydenta oczekujemy jasnej deklaracji, kiedy i w jakiej formie zadba o to, by stadion stał się obiektem sportowym z prawdziwego zdarzenia. Obiektem, którego infrastruktura nie będzie już blokowała sportowych aspiracji klubu. Obiektem, z którego elblążanie będą dumni. Czy jednak Pan Prezydent przy każdej okazji nadal będzie wolał grać zdartą płytę o wyremontowanym budynku, jupiterach i tymczasowej trybunie krytej?

Z kibicowskim pozdrowieniem,

Stowarzyszenie Kibiców Olimpii Elbląg

.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I bardzo dobrze - z klerem i komuszkami trzeba ostro. Kolejny krok to miasteczka namiotowe pod um oraz domami prałata i Wróblewskiego oraz groźba referendum. Tylko to może poskutkować.
Upadły Harley (2022.07.20)

info

49  
  19
Przy referendum się lepiej pokręćcie, nie ma sensu użerać się z sołtysem.
hd (2022.07.20)
Bujać się z tymi piłkarzykami co to sam piach grają... Nowy stadion tu nic nie zmieni.
Fer (2022.07.20)

info

31  
  40
Pikieta pod urzędem!!!
(2022.07.20)
Upadły Ursus się odezwał-fanatyk referendum
(2022.07.20)

info

16  
  9
Jakaś moda na listy-:) ludzie listy piszą nawet w malej wiosce, listy kolorowe, szaro biale-:) no to piszmy !
(2022.07.20)

info

9  
  16
Wreszcie, się budzi Elbląg, brawo kibice, Pan wróbel z wielebnym teraz będą mieli zagwozdke, Brawo Panowie
(2022.07.20)

info

48  
  15
Wróbel OUT, już się wypaliłeś... możesz wyprowadzić się do Cieplic, Guminiak ciebie przygarnie na ministranta.
OlimpiaZKSking (2022.07.20)

info

36  
  7
Nie ma sensu tego remontować, trzeba zburzyć i postawić nowy stadion na jakieś 8 tysięcy miejsc. Wstyd, że tak zapuszczony obiekt w ogóle jest dopuszczony do użytku. Politycy liczą się tylko z głosami wyborczymi i dopóki ludzie tego nie zrozumieją będzie, jak jest.
(2022.07.20)
Czekamy na wyjaśnienia, dość obietnic, pustych słów,
(2022.07.20)

info

33  
  8