Kadra U-15: powołanie dla zawodnika Olimpii

1
26.02.2020
Kadra U-15: powołanie dla zawodnika Olimpii
PZPN uruchomił nowy projekt Future Pro, którego zadaniem jest odpowiedni monitoring zawodników późno dojrzewających i urodzonych w późniejszych miesiącach roku. Na pierwsze zgrupowanie selekcyjne zaproszenie otrzymał Szymon Grączewski z Olimpii Elbląg.

Talent Grączewskiego jest niepodważalny i wielokrotnie doceniany w przeszłości dzięki systematycznym powołaniom na Akademię Młodych Orłów. W marcu 2019, Grączewski uczestniczył w wiosennej edycji AMO, która powstała jako uzupełnienie rocznego cyklu pracy z najzdolniejszymi młodymi piłkarzami z rocznika 2005. Było to zarazem ostatnie zgrupowanie AMO przed powstaniem kadry do lat 15.

Selekcjoner Rafał Lasocki jesienią nie powoływał Grączewskiego, ale kluczowym mogła okazać się kwestia fizyczna. Między innymi dla takich zawodników powstała inicjatywa Future Pro, której zadaniem jest przyglądanie się uzdolnionym zawodnikom podczas zgrupowań oraz w meczach z reprezentacjami innych krajów wyselekcjonowanymi podobnie.

Działania, które (w końcu!) podjęto w Polskim Związku Piłki Nożnej mogą okazać się zbawienne dla wielu utalentowanych chłopców w Polsce. O marnotrawstwie zawodników przez efekt relatywnego wieku i różnic w wieku biologicznym dyskutowano w ostatnich latach z większą częstotliwością. W przeszłości wielokrotnie zarzucano piłkarskiemu szkoleniu w Polsce, że na piedestał wynosi się chłopców wyższych i silniejszych fizycznie, którzy dorastają szybciej. Obecnie monitorowani są wszyscy najlepsi.

Tym samym Szymon Grączewski znalazł się na pierwszym zgrupowaniu Future PRO dla kategorii U-15, które odbędzie się w Szamotułach (2-6 marca). Na co dzień zawodnik reprezentuje drużynę trampkarzy występujących w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Trenerami klubowymi są Rafał Starzyński i Bohdan Konarzewski.

 

Powołania na zgrupowanie selekcyjne Future PRO:

Szymon Grączewski (Olimpia Elbląg), Kacper Kalisz (Escola Varsovia), Filip Luberecki (Escola Varsovia), Jan Mierzwa (FASE Szczecin), Szymon Baran (Jagiellonia Białystok), Dominik Dyśko (Jagiellonia Białystok), Mateusz Kul (Jagiellonia Białystok), Miłosz Piekutowski (Jagiellonia Białystok, 2006), Adam Zięba (Jagiellonia Białystok), Bartłomiej Juszczyk (Korona Kielce), Kamil Krzemiński (Korona Kielce), Oliwier Piątkowski (Korona Kielce), Kamil Budych (Lech Poznań), Maksymilian Dziuba (Lech Poznań), Marcin Adamik (Lechia Gdańsk), Rafał Boczoń (Legia Warszawa, 2006), Kacper Tracz (Motor Lublin), Jakub Litwiński (Pogoń Szczecin), Kacper Banasik (Polonia Warszawa), Jan Adamiec (Rozwój Katowice), Szymon Maszkowski (Śląsk Wrocław), Wiktor Jaślar (Wisła Kraków), Martin Frankowski (Zagłębie Lubin), Kacper Gałka (Zagłębie Lubin)

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba

Najnowsze artykuły w tym dziale

A moim zdaniem...

Inicjatywa "PLEBAN PRO" Udajemy że płacimy Później się rozliczymy...
Salamon (2020.02.26)