Jesienne Mistrzostwa Braniewa w Brydżu Sportowym

28.10.2022
Jesienne Mistrzostwa Braniewa w Brydżu Sportowym
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl)
W Centrum Kultury w Braniewie odbyły się Jesienne Mistrzostwa Braniewa w Brydżu Sportowym o Puchar Burmistrza Tomasza Sielickiego w rekordowej obsadzie brydżystek i brydżystów z Elbląga i Warmii.

Podczas uroczystej ceremonii otwarcia turnieju burmistrz Tomasz Sielicki serdecznie powitał uczestników, życzył miłośnikom królewskiej gry udanej imprezy i miłego pobytu w mieście. Godne podkreślenia jest to, że w tej wyjątkowej dyscyplinie sportowej mogą rywalizować brydżyści bez względu na wiek, staż pracy oraz kondycję fizyczną.

W drugim segmencie zawodów z ogromną determinacja do ataku niespodziewanie przeszedł elbląski duet Regina Wołek - Andrzej Szyc, grając na wysokich obrotach przejęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca, zwyciężając z wynikiem 58,46%. Drugie miejsce na podium zajęli Marek Serdyński i Waldemar Ślesicki z Nowakowa - 58,08 % a trzecie Stanisław Charun i Zbigniew Krzepkowski z Braniewa 57,31%. W finale startowało 13 duetów.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców na podium. Po zakończeniu mistrzostw wręczenia pucharów dokonał dyrektor mistrzostw Jan Chodkiewicz z Braniewa, który podziękował uczestnikom za udział w imprezie brydżowej i zaprosił na kolejne Mistrzostwa Braniewa w 2023 roku.

Elbląskie Stowarzyszenia Brydża Sportowego dziękuje bardzo organizatorom mistrzostw za profesjonalne i perfekcyjne przygotowanie i organizację zawodów, które były wizytówką brydża w regionie.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter