Elblążanka z medalem mistrzostw świata w hokeju

2
16.01.2023
Elblążanka z medalem mistrzostw świata w hokeju
Fot. UKS Wikingowie
W minioną niedzielę (15 stycznia) na lodowisku Jantor w Katowicach zakończyły się 2023 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB. Polska zaprezentowała się rewelacyjnie pokonując Koreę Południową 6:0, Hiszpanię 4:0 oraz Tajwan 4:0, a uległa jedynie mistrzyniom świata - Danii 1:3.

Bardzo dobrze w mistrzostwach zaprezentowała się elblążanka Maja Brzezińska, wychowanka klubu UKS Wikingowie, która w klasyfikacji zawodniczej turnieju uplasowała się na piątym miejscu (pierwszym wśród Polek) zdobywając 4 punkty w punktacji kanadyjskiej. strzelając łącznie trzy bramki: po jednej w meczu z Danią, Hiszpanią oraz Tajwanem, oraz zaliczając asystę w meczu z Koreą.

To był niestety ostatni występ na Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie U18, gdyż Maja w maju kończy 18 lat. Na szczęście powoływana jest również do reprezentacji seniorek w hokeju na lodzie, gra w rozgrywkach European Women’s Hockey League oraz rozgrywkach Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, więc będziemy mogli dalej śledzić jej rozwój w tej pięknej i bardzo wymagającej dyscyplinie sportowej. Życzymy powodzenia i wielu strzelonych bramek.

UKS Wikingowie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Maja RZĄDZI !!!!!
(2023.01.16)

info

9  
  0
Super, brawo !!! :)
jaa2365 (2023.01.19)

info

1  
  0