Biegli po zwycięstwo

6
26.06.2010
Biegli po zwycięstwo
Wioleta Barcikowska i Maciej Sawicki - najlepsi elblążanie biegu. fot. PS
Julia Ignatova (Ukraina) i Arkadiusz Gardzielewski (Wrocław) to zwycięzcy tegorocznego Biegu Piekarczyka, który odbył się dziś (26 czerwca) w ramach Dni Elbląga. Dla najlepszych elblążan - Wiolety Barcikowskiej i Macieja Sawickiego nagrody ufundowała gazeta internetowa portEl.pl. Zobacz fotoreportaż.
Trasa biegu głównego, w którym wystartowało blisko 150 osób, wiodła ulicami: Wałową, Wodną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Ścieżką Kościelną, Mostową i Starym Rynkiem.
   Wśród mężczyzn na odcinku 9 800 m (7 okrążeń) najszybszym okazał się Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) z czasem 0:28:48. Najlepszy elblążanin Maciej Sawicki był piąty w swojej kategorii wiekowej i jedenasty w ogólnej klasyfikacji.
   Wśród kobiet najlepszy czas na 4 200 m (3 okrążenia) uzyskała Julia Ignatova (Ukraina) - 0:13:42. 
   Najlepsza elblążanka Wioleta Barcikowska była pierwsza w swojej kategorii wiekowej i dziesiąta w ogólnej klasyfikacji.
   Zwycięzcy Dużego Biegu otrzymali po 1 600 zł. Gazeta portEl ufundowała nagrody dla najlepszych elblążan.
   W ramach Dni Elbląga odbył się także bieg Mały Piekarczyk. Tu najlepsza trójka to: Andrzej Rogiewicz (Sztum), Krzysztof Miedziński (Elbląg), Marcin Koziura (Nowy Dwór Gdański).
   
   Poniżej prezentujemy pierwsze dziesiątki zawodników w poszczególnych kategoriach:
   
   Bieg mężczyzn
   1 Arkadiusz Gardzielewski (93) 0:28:48
   2 Radosław Dudycz (105) 0:29:04
   3 Jan Białk (133) 0:29:31
   4 Bartosz Mazerski (109) 0:30:33
   5 Leonard Chepto Kigen (87) 0:31:06
   6 Tomasz Kowalski (100) 0:32:09
   7 Arnas Lukosaitis (90) 0:32:42
   8 Dawid Worobiec (26) 0:32:46
   9 Peter Steinke (61) 0:33:22
   10 Wiesław Sosnowski (127) 0:34:03
   
   Bieg kobiet
   1 Julia Ignatova (88) 0:13:42
   2 Aleksandra Lisowska (27) 0:14:13
   3 Dominika Nowakowska (121) 0:14:18
   4 Kamila Pobłocka (104) 0:14:26
   5 Elżbieta Jarosz (124) 0:14:34
   6 Marta Barcewicz (112) 0:15:18
   7 Danuta Piskorowska (53) 0:15:30
   8 Katarzyna Biryło (25) 0:16:14
   9 Emilia Wolińska (131) 0:17:26
   10 Wioleta Barcikowska (135) 0:17:50
   
   Mały Piekarczyk
   1 Andrzej Rogiewicz (110) 0:13:04
   2 Krzysztof Miedziński (3) 0:13:49
   3 Marcin Koziura (106) 0:14:21
   4 Patryk Kowalski (34) 0:14:40
   5 Damian Tomaszewicz (78) 0:16:05
   6 Maciej Zamorski (119) 0:16:11
   7 Paulina Załucka (113) 0:16:18
   8 Dominika Kazubowska (122) 0:16:25
   9 Ewelina Czerwień (108) 0:16:37
   10 Nina Karemko (97) 0:16:51
   
   
A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Gratulacje dla organizatorów. Impreza wypadła doskonale. Świetna atmosfera zawodów, fajne prowadzenie i sprawna organizacja podczas dekoracji zawodników - nie trzeba reklam. Ten bieg sam jest dla siebie klasą. Za rok również biorę udział.
(2010.06.26)

info

0  
  0
po raz kolejny świetna impreza. Gratulacje dla organizatorów. Kibic
(2010.06.27)

info

0  
  0
Kilka fotek z biegu http://picasaweb.google.pl/apsend/IIBiegPiekarczyka# Gratulacje dla uczestników :)
apsend (2010.06.27)

info

0  
  0
Super impreza. Wszystkie wyniki i linki do galerii zdjęć na www. mostruso. pl Pozdrowieni dla organizatorów i prowadzącego. Jak zawsze humor i konkrety. Brawo, tak trzymać. Wreszcie Elbląg ma swoją imprezę sportową, którą można się pochwalić, zwłaszcza wśród biegaczy.
(2010.06.27)

info

0  
  0
Dobra, bardzo dobra - profesjonalna Impreza. Latwo jest zaprosić Gwiazdę za społeczne pieniądze. Znacznie trudniej zorganizować coś własnego. Dlatego szczere gratulacje dla zespołu relizującego. Zasłużyli na dobre Nagrody !.
(2010.06.28)

info

0  
  0
Organizatorzy się popisali Super impreza. Jeszcze raz brawa dla organizatorów. Pozdrawiam Maratończyk.
Maratończyk (2010.06.28)

info

0  
  0