Arcymistrz z Elbląga na podium

02.08.2022
Arcymistrz z Elbląga na podium
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl)
Pod koniec lipca w hali Ergo Arena w Sopocie, odbył się 61. Międzynarodowy Kongres Bałtycki Brydża Sportowego, który stał się integralną częścią europejskiej tradycji brydżowej i niezastąpionych wydarzeń roku 2022 w Europie Północnej i Środkowej.

Do Sopotu przyjechali zawodnicy z kraju i Europy. Rozgrywane były turnieje drużynowe i parowe. Podczas kongresu zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski.

W drugiej połowie zawodów do ataku przeszła drużyna Andrzejki Gdańsk w składzie: Sławek Henclik, Kazimierz Omernik, Krzysztof Sikorski z Gdańska, Andrzej Fronczak z Elbląga i Thomas Gotard z Niemiec, mistrz Europy z Salsomaggiore Włochy. Drużyna gdańskich Andrzejków zakończyła rywalizację na pierwszym miejscu Mistrzostw Polski Teamów.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter