16. Otwarte Mistrzostwa Świata w Brydżu Sportowym

22.08.2022
16. Otwarte Mistrzostwa Świata w Brydżu Sportowym
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl)
W minioną sobotę (20 sierpnia) przy 89 zielonych stolikach brydżowych w Hali Stulecia we Wrocławiu, rozpoczął się międzynarodowy turniej par i teamów. W turniejach duetów wystartowali Andrzej Fronczak z Elbląga i Waldemar Slesicki z Nowakowa, zaś w turnieju drużynowym w barwach teamu VYTAS Wilno Litwa, arcymistrz Bogusław Gierulski z Elbląga.

W konkurencji drużynowej startuje 79 miedzynarodowych drużyn z Europy i świata. Ponad połowa drużyn odpadnie po pierwszej fazie eliminacyjnej a do fazy ćwierćfinałowej awansują 32 drużyny. Drużyna VYTASA w rozegrała 5 meczów i zapisała na koncie 2 zwycięstwa i 3 porażki. Tuż za drużyną VYTASA miejsce w klasyfikacji turniejowej znalazł się, broniący tytułu drużynowego Mistrza Świata, Team ZIMMERMAN Genewa Szwajcaria.

W sobotę (3 września) podczas uroczystej ceremonii zakończenia mistrzostw, wręczone zostaną trofea sportowe.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter