Zajrzyj na Targi Staroci

8
13.07.2012
Zajrzyj na Targi Staroci
fot. MAH w Elblągu
W najbliższą niedzielę (15 lipca) w godz. 9-13, na dziedzińcu elbląskiego Muzeum odbędą się Targi Staroci, które są miejscem spotkań kolekcjonerów i miłośników starych przedmiotów. To nawiązanie do pchlich targów, na których znaleźć można najróżniejsze przedmioty które zbierane przez ludzi.
Długo można wymieniać, co znajduje się w ofercie na kolekcjonerskich stołach. Można tu kupić i sprzedać różności, podyskutować, podzielić się wiedzą. Coraz częściej do spotkań tych dołączają elbląscy twórcy, wystawiając swe prace malarskie, grafiki, rzeźby, rękodzieło. Szczególne miejsce zajmuje ostatnio ciekawa, indywidualna biżuteria. Spotkania odbywają się w muzeum każdego miesiąca, ale w wakacje są szczególnie malownicze, przenoszą się bowiem w plener.
   Dziedziniec muzealny, który staje się miejscem targowym, jest specyficzną, zieloną enklawą wypoczynku na zabudowującym się Starym Mieście. Przygotowane dla spacerowiczów ławki, internet z hot-spotu i automat z gorącymi napojami, wprowadzają w relaksujący klimat i zapraszają do poznawania dawnych czasów.
   Na dziedzińcu znajdują się też ciekawe obiekty, związane z historią regionu. Odtworzono tu chatę, w jakiej przed tysiącem lat mieszkali Wikingowie z Truso, a tuż przy chacie „zacumowała” drewniana łódź „Sanctus Adalbertus”, wzorowana na łodziach z czasów, kiedy na okoliczne tereny przybył święty Wojciech.
   
   Organizatorami targów, są: Elbląski Klub Kolekcjonerów „Antyk” oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu. Wejście na teren targów bramą od ulicy Zamkowej. Wstęp wolny.
   
Tomek Gliniecki, Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

to i ja się pojawię koło 10 z cenną ciekawostka dla kolekcjonerów
RafałP (2012.07.13)

info

0  
  0
Nie istnieją takie rzeczy jak stoły ??? Czemu na ziemi wszystko leży ?
(2012.07.13)

info

0  
  0
Stołów jeszcze nie wynaleźli.
Pinky (2012.07.13)

info

0  
  0
do Pinki, nie bo na mchu jadali.
(2012.07.14)

info

0  
  0
przykre że wszystko na ziemi, czyżby nie mieli jakiś kilku stołów w muzeum skoro organizują te targi - jak to wygląda ?????
(2012.07.15)

info

0  
  0
"Zajrzyj na Targi Staroci" - A dziękuję, byłem już Pruszczu całkiem niedawno.
Edek.. (2012.07.16)

info

0  
  0
Ja też wolę do Pruszcza pojechać.
fraanka (2012.07.16)

info

0  
  0
Szkoda, że organizator nie pomyślał o tych stołach. Szkoda ludzi.
(2012.07.16)

info

0  
  0