Jego uczestnicy spotkają się teraz w Elblągu na drugim szkoleniu, które ma pokazać i wzbogacić formy pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Zajęcia rozpoczną się w środę i potrwają trzy dni. Uczestnicy programu, w tym goście z Zielonogradska, wezmą udział w praktykach w elbląskich placówkach działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
Projekt ma charakter integracyjny i obejmuje zarówno młodzież niepełnosprawną, rodziców i opiekunów, jak również terapeutów i nauczycieli. Biorą w nim udział także plastycy, członkowie organizacji pozarządowych i wolontariusze. Realizatorzy projektu chcą objąć działaniami możliwie szeroką reprezentację społeczności lokalnych z regionów przygranicznych. Projekt „Sztuka dla życia” ma kilku partnerów rosyjskich - Społeczną Organizacją Wsparcia i Ochrony Praw Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Ruczejok”, samorządową organizację dla dzieci Centrum Psychologiczno-Medyczno-Socjalnego Wspierania „Nadzieja” (obie działają w Zielonogradsku), w działaniach uczestniczą także pedagodzy ze Szkoły z internatem dla dzieci niesłyszących w Sosnówce koło Zielonogradska oraz działacze z Kaliningradzkiej Regionalnej Dziecięco-Młodzieżowej Społecznej Organizacji Inwalidów „Maria”.
Koordynatorem projektu jest Teresa Miłoszewska. Projekt realizowany jest od września ubiegłego roku, a zakończy się w maju tego roku dużą wystawą prac powstałych podczas spotkań, warsztatów i wspólnego polsko-rosyjskiego pleneru plastycznego.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter