Nowa metoda dokonywania opłat w urzędzie

2
28.11.2025
Nowa metoda dokonywania opłat w urzędzie
Urząd Miejski w Elblągu kontynuuje proces cyfryzacji usług i udostępnia kolejne ułatwienie dla mieszkańców oraz przedsiębiorców. Od 28 listopada można wygodnie dokonywać płatności online za czynności urzędowe na stronie oplaty.elblag.eu. Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu, adres e-mail oraz stabilne łącze – i całą procedurę można przeprowadzić w kilka chwil.

Przypominamy także, że od sierpnia tradycyjna kasa Urzędu Miejskiego została zastąpiona przez dwa działające już opłatomaty. Urządzenia znajdują się na parterze i pozwalają na płatności gotówką, kartą płatniczą i BLIKiem – bez prowizji. Opłatomaty drukują potwierdzenie, a dzięki funkcji skanowania kodów QR znacząco ułatwiają i przyspieszają proces realizacji płatności.

Zarówno opłatomaty, jak i strona oplaty.elblag.eu obsługują szeroki zakres płatności – od podatków i opłat skarbowych, po opłaty za odpady komunalne, usługi opiekuńcze, zajęcie pasa drogowego, użytkowanie wieczyste czy dzierżawę gruntu.

Zachęcamy do korzystania z nowych rozwiązań, które pozwalają szybciej i wygodniej realizować sprawy urzędowe.

Informacja UM w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Super, czyli zmniejszy się banda nierobów w UM?
(2025.11.28)
Wątpię, od rządu patrząc po lokalne władze tylko biurokracja się rozrasta, a w tym samym czasie dzisiątki tysięcy polski firm upada.
xde (2025.12.01)