Będzie to akcja uczczenia 100. rocznicy PCK – najstarszej polskiej organizacji humanitarnej, będącej częścią składową Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Organizacja ta zajmuje się między innymi udzielaniem pomocy humanitarnej w czasie klęsk i wojen, pomocą socjalną, promocją pierwszej pomocy i zdrowia, prowadzeniem zabezpieczeń medycznych imprez masowych oraz propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa.
Kto może oddać krew ? Każdy, kto jest zdrowy, ma 18 lat i waży powyżej 50 kg, przedstawi dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem oraz numerem Pesel i wypełni odpowiednią deklarację. Każda osoba przed oddaniem krwi przechodzi badanie lekarskie.
Zapraszamy uczniów (pełnoletnich), absolwentów naszej szkoły i inne osoby pełnoletnie do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji dla uczczenia 100. rocznicy PCK. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, powinien być: zdrowy, wypoczęty, po spożyciu lekkostrawnego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.
Uczestnicy po oddaniu krwi otrzymują ekwiwalent ubytku energetycznego, tj. 8 tabliczek czekolady i sok. Tego dnia są również zwolnieni z zajęć lekcyjnych i otrzymują pozytywna ocenę z zachowania.
Akcją kieruje Jerzy Pędzisz, który jednocześnie przyjmuje zgłoszenia do poniedziałku, 25 kwietnia. Zapraszmy!
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter