Pijani kierowcy na drogach powiatu braniewskiego

2
09.06.2020
Pijani kierowcy na drogach powiatu braniewskiego
fot. KPP w Braniewie
W trakcie ostatniego weekendu policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. W tym niechlubnym gronie znaleźli się – kierowca motoroweru oraz dwaj mężczyźni za ,,kółkiem'' osobówek. Rekordzista mający ponad 2 promile alkoholu w organizmie – zasnął za kierownicą.

Do zatrzymania pierwszych nieodpowiedzialnych kierowców doszło w piątek (5 czerwca). Wtedy też na terenie gminy Pieniężno interweniowali funkcjonariusze ,,drogówki'' oraz policjanci z posterunku w Wilczętach. Do kontroli zatrzymano kierowcę osobówki, który prowadził auto pomimo sądowego zakazu i na podwójnym gazie. Tego samego dnia około godz.18:00 oficer dyżurny braniewskiej  komendy został powiadomiony, że w rowie w okolicy Płoskini znajduje się pojazd. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy oraz strażaków. Wezwani na interwencje policjanci szybko ustalili przebieg i przyczynę zdarzenia. 37-latek zatrzymał swoje auto na poboczu i najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, a chwilę później jego niezabezpieczone auto stoczyło się tyłem do rowu. Okazało się, że sen zmorzył mężczyznę ponieważ był pijany. W chwili zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej - nie miał on uprawnień do kierowania. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem.

Dwa dni później (7 czerwca) funkcjonariusze z Pieniężna zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który zlekceważył znak drogowy. Policjanci ustalili, że nie było to jego jedyne przewinienie -  w chwili kontroli miał bowiem ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

podkom. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Nie oszukujmy się. Rejony Młynar, Wilcząt, Płoskini mimo, że nie mieszka tam nie wiadomo ile ludzi, to i tak wielu jeździ na bani. Tam się nic nie zmienia od dziesięcioleci. Amen, pijakom na drogach.
Fred z PKS (2020.06.09)
@Fred z PKS - Mieszkam na terenie GMINY Wilczeta i prosze nierobic z mieszkancow patologi Czasami zdarzy sie pijany kierowca ale niejest to norma
(2020.06.11)