Był kompletnie pijany, uderzył w radiowóz

6
23.06.2020
Był kompletnie pijany, uderzył w radiowóz
(fot. KMP Elbląg)
Policjanci z Elbląga zatrzymali 44-latka, który w stanie nietrzeźwym spowodował kolizję z radiowozem. Był tak pijany, że zasnął za kierownicą. Badanie wykazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym i spowodowanie kolizji.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (22 czerwca) kilka minut przed 22.00 na ulicy Dolnej w Elblągu. Na 112 dzwonili zaniepokojeni mieszkańcy. Ludzie zgłaszali, że pijany kierowca jedzie volkswagenem polo od elbląskiej starówki. Na miejsce jako pierwszy przyjechał patrol prewencji. Policjanci zagrodzili pijanemu kierowcy jezdnię i postawili na ulicy oznakowany radiowóz z włączonymi światłami uprzywilejowania. Kierujący nie reagował wcześniej na polecenia zatrzymania się. Nie mógł zareagować, bo miał zamknięte oczy. Był tak pijany, że zasnął w trakcie jazdy i w rezultacie uderzył w radiowóz. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. I tym samym jego jazda zakończyła się bez ofiar. Po przebudzeniu był bardzo agresywny. Potrzebne były kajdanki. W samochodzie były opróżnione butelki po piwie. Badanie wykazało u 44-latka 2 promile alkoholu w organizmie. Samochód kupił niedawno i miał zamiar pójść na kurs prawa jazdy. W najbliższym czasie nie będzie mógł tego zrobić. Trafił do policyjnej celi i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
    

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

To nie Dolna tylko Stoczniowa
(2020.06.23)
Jak kupił to trzeba opić a jazda próbna to obowiązkowa.
(2020.06.23)

info

2  
  1
Zgadza się, budynek GE A1,tuż przy wejściu do Luxmedu
(2020.06.23)
Bezezgledne wiezienie dla morderców drogowych!
Gosc123 (2020.06.23)
@Gosc123 - nikomu się nie życzy więzieniia
(2020.06.23)
Dzisiaj w Polsacie to pokazywali.
(2020.06.24)

info

0  
  0