Dziennik Elbląski: Zostaną tylko lekarze?

4
14.03.2005
“Jeśli dalej tyle pielęgniarek będzie wyjeżdżało do pracy za granicę, to zabraknie ich w kraju – ostrzega Marian Nadziejko, przewodniczący elbląskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych” - czytamy w Dzienniku Elbląskim.
"Większe zarobki, krótszy tydzień pracy, a przede wszystkim szacunek okazywany przedstawicielkom tych zawodów, to główne atuty ofert pracy za granicą - mówi Bogumiła Bełza z Izby Pielęgniarskiej w Elblągu. - Nic dziwnego, że szczególnie młode dziewczyny po studiach, które znają język obcy i nie założyły jeszcze rodziny, decydują się na wyjazd do Włoch, Anglii czy Stanów Zjednoczonych. - Kontaktujemy się z koleżankami, które podjęły pracę za granicą. Są zadowolone - dodaje Elżbieta Kuszelewska. - Wiadomo, że nie zawsze od razu trafiają na Eldorado. W tym zawodzie nie liczą się tylko pieniądze. W Polsce pielęgniarka jest zawsze w cieniu lekarza. Tam ma szacunek i, tak jak wszystkie osoby z wykształceniem medycznym, może prowadzić własną działalność". Więcej w Dzienniku Elbląskim.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

jak posiadają warsztat to powinne zgłosić działalność i płacić podatki
spryciulka (2005.03.14)

info

0  
  0
Jaka placa taka praca, to wypowiedz mojej kolezani (pielegniarki). Natomiast ja jej mowie ze pracujecie na pol etatu a wyplata za caly etat. W majestacie prawa pielegniarki w szpilalu w czasie dyzuru nocnego spia. Oczywiscie przyklad idzie z gory, oczywiscie ze chodzi o lekarzy. Jesli ktos byl w szpitalu to napewno wie jak pracuja pielegniarki i salowe. Na przeciwko gabinetu ordynatora jest salonik? pan salowych! i co sie dzieje, w godzinach rannych panie ogladaja serial telewizyjny. Takich przykladow mozna podac wiele, mniej narzekac a wiecej pracowac, to i szacunek bedzie widoczny w spoleczenstwie. Jesli chodzi o place to wszysy Polacy maja niskie place.
Marek (2005.03.14)

info

0  
  0
Panie Marek; zgodnie z obowiązującym prawem czas dyżuru lekarza nie jest czasem pracy a tzw. gotowścią do pracy - dlatego płącą mu za czas dyżuru znacznie mniej niż wynikałoby to z Kodeksu Pracy. Zgodnie z powyższym lekarz ma święte prawo ( a nawet obowiązek - rano pozostaje w pracy i powinien być dla bezpieczeństwa pacjentów wypoczęty) spać w wolnym czasie dyżuru. Z pielęgniarskim dyżurem rzecz jest nieco inna z punktu widzenia prawa pracy; więc nie mieszaj ludziom w głowach...
Dreptak (2005.03.15)

info

0  
  0
Pielęgniarki to każdy zawód jak inny. Każda z osób wybiera dla siebie jak najlepszy byt. Jeżeli ma zapewnioną pracę poza terytorium kraju, to dlaczego nie ma skorzystać z tej szansy.
czytelniczka (2005.03.30)

info

0  
  0