W skład Zespołu Szkół Handlowych wchodzą: Liceum Profilowane, Technikum Handlowe, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Technikum Uzupełniające i Szkoła Policealna.
Młodzież ucząca się w ZSH przygotowuje się do egzaminów zawodowych podczas zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w zakładach pracy, z którymi szkoła ma podpisane umowy (takich przedsiębiorstw jest około stu). Podczas praktyk uczniowie zapoznają się ze współczesnymi problemami rynku, aktualnymi rozwiązaniami organizacyjnymi i technicznymi. ZSH zapewnia praktyki wszystkim swoim uczniom.
Zespół Szkół Handlowych od 1991 r. jest członkiem Klubu Szkół Handlowych i Fundacji Liceów Handlowo-Kupieckich, do którego należą 22 placówki z całego kraju.
Szkoła jest nowoczesna, posiada dwie pracownie komputerowe z dostępem do internetu, nowoczesne gabinety przedmiotowe wyposażone w multimedia. W szkole działa centrum informacyjne, na które składają się: biblioteka multimedialna, sala video, internet i kącik lingwistyczny. Centrum wyposażone jest w zbiory multimediów: książki multimedialne, pakiety edukacyjne, kasety video, płyty CD i kasety do nauki języków obcych.
Szkoła bierze udział w międzynarodowych programach oświatowych Sokrates Comenius i Leonardo da Vinci, ponadto współpracuje z placówkami we Francji, Rumunii, Słowacji i na Ukrainie.
Liceum Profilowane (trzyletnie)
profil usługowo-gospodarczy umożliwia zdobycie umiejętności pozwalających na prowadzenie działalności usługowej, administrowanie przedsiębiorstwem usługowym oraz poznanie różnych form obsługi klienta, zasad organizacji pracy i oceny jakości towarów (30 miejsc)
profil zarządzanie informacją przygotowuje do podjęcia pracy w takich branżach jak informatyka, informacja naukowa, bibliotekarstwo, fotografika, techniki multimedialne, grafika komputerowa czy poligrafia (30 miejsc)
profil ekonomiczno-administracyjny przygotowuje do prowadzenia drobnej działalności gospodarczej, wypełniania dokumentacji podatkowej i rozliczeniowej, kalkulowania kosztów i cen, zorganizowania stanowiska pracy biurowej czy interpretowania i stosowania przepisów prawnych (30 miejsc).
Technikum Handlowe (czteroletnie)
technik handlowiec absolwent przygotowany jest do pracy na średnich szczeblach zarządzania w przedsiębiorstwach o różnych formach własności, punktach sprzedaży detalicznej, hurtowniach, magazynach oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej (60 miejsc)
technik logistyk zadaniem logistyka jest działanie na rzecz firmy i konfigurowanie wszystkich zasobów w taki sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt finansowy w zakresie działań związanych z produktem. Absolwent może podejmować pracę w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, transportowo-spedycyjnych oraz w jednostkach samorządu terytorialnego (60 miejsc).
Zasadnicza Szkoła Zawodowa (dwuletnia)
zawód: sprzedawca - po ukończeniu szkoły uczeń posiada umiejętności pozwalające na prowadzenie własnej działalności gospodarczej handlowej – sklepu oraz pracę na stanowiskach sprzedawców i przedstawicieli handlowych (30 miejsc).
W Zespole Szkół Handlowych znajduje się również Technikum Uzupełniające kształcące w kierunku technik handlowiec oraz Szkoła Policealna przygotowująca do wykonywania zawodu technika organizacji reklamy, technika handlowca i technika logistyki.
Języki obce nauczane w ZSH to angielski, niemiecki, rosyjski i francuski.
Zespół Szkół Handlowych proponuje swoim uczniom bogata ofertę zajęć pozalekcyjnych: koło ekonomiczne, koło młodego handlowca, Klub Europejski, koło matematyczne, Gazetkę Szkolną „Złotówka”, koło informatyczne i internetowe, koła jęz. angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, Szkolny Klub Sportowy, koło ekologiczne, szkolne radio, wolontariat i aerobik.
Terminy rekrutacji
Dokumenty należy złożyć do 29 czerwca do godz. 15. Ostateczne ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 7 lipca.
Kontakt
Zespół Szkół Handlowych w Elblągu, ul. Saperów 14 C, tel. 055 233 51 83, fax 055 233 35 24. Adres strony internetowej: www. zsh.elblag.pl.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter