Jednym z kierunków oferowanych przez Wydział Nauk o Zdrowiu jest fizjoterapia. W celu umożliwienia uzyskania prawa do wykonywania zawodu o zasięgu międzynarodowym, program kształcenia został dostosowany do wytycznych Światowej Konfederacji Fizjoterapii.
Budynek Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznych powstaje w bardzo dobrym tempie. Będzie nawiązywał do otaczającej go zabudowy. W ramach infrastruktury zostaną utworzone sale: audiowizualne i seminaryjne, debriefingu, egzaminu OSCE, fizykoterapii i kinezyterapii, masażu i czynności manualnych, pracowni: 3 pielęgniarskich niskiej wierności, patofizjologii, anatomicznej, badania fizykalnego, mikrobiologicznej i biofizycznej, mikroskopowej, sal: opieki pielęgniarskiej wysokiej wierności, BLS, umiejętności technicznych, ALS, SOR i intensywnej terapii, operacyjnej i porodowej oraz sterowni. W nowym budynku znajdzie się także pracownia badania fizykalnego, połączona z salą medycznych czynności ratunkowych, pomieszczenia pozorantów, szatnie dla studentów, pracownia umiejętności technicznych i pomieszczenia kadry dydaktycznej. W części centralnej tego obiektu znajdzie się zaś przeszklone atrium o wysokości 2 kondygnacji.
Oprócz funkcji ogólnej, będzie ono pełniło także funkcje techniczne związane z transportem pozorantów, a także funkcje wystawowe.
Rekrutacja trwa!
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Poniżej znajdują się zdjęcia, które obrazują postępy w budowie, dzięki czemu można zauważyć w jak dużej mierze milionowa inwestycja „rośnie w oczach”.
Inaugurację roku 2019/2020 zaplanowano na dzień 5 października 2019 r. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych artykułów, gdyż pozwolą one Państwu poznać wszystkie szczegóły dot. realizowanej inwestycji współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Olsztynie. Tytuł projektu: Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Wartość ogółem: 20 527 338,22
Wydatki kwalifikowalne: 17 531 567,15
Wkład Funduszy Europejskich: 14 374 131,91
Procent dofinansowania kwalifikowalny: 81.99
Wkład własny: 6 153 206,31
Okres realizacji projektu: 5.2018-12.2019.
Celem głównym projektu jest lepsze dostosowanie warunków kształcenia wyższego do potrzeb rynku pracy w zakresie zawodów medycznych, atrakcyjniejsze kształcenie praktyczne odpowiadające dzisiejszym standardom, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa pacjentów oraz zwiększenie poczucia pewności posiadanych umiejętności przez osoby rozpoczynające pracę w zawodach medycznych, a także zaspokojenie popytu na kształcenie w zakresie oferowanych przez uczelnię kierunków: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne i fizjoterapia.
Efekty realizacji projektu:
• wzrost liczby użytkowników,
• wzrost umiejętności praktycznych absolwentów uczelni rozpoczynających pracę w zawodzie,
• stworzenie nowej bazy dydaktycznej umożliwiającej kształcenie praktyczne na wysokim poziomie,
• uruchomione nowych specjalności, takich jak: ratownictwo wodne i turystyczne, fizjoterapię balneologiczną i uzdrowiskową (obie specjalności I stopnia) oraz pielęgniarstwo ratunkowe i wypadkowe (specjalność II stopnia)
• poprawa wizerunku EUH-E, miasta Elbląg i regionu,
• obiekt przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu
ul. Lotnicza 2, 82-300 Elbląg
tel. 55 239 38 01
e-mail: rektorat@euh-e.edu.pl www.euh-e.edu.pl ------- artykuł sponsorowany -----
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter