Jak wyjaśnia Paweł Kulasiewicz, koordynator Akademickiego Biura Karier trzyetapowy program skierowany jest głównie do studentów pierwszego roku, ale mogą w nim uczestniczyć także starsi studenci.
- Podstawowym zadaniem pierwszego etapu jest przeprowadzenie cyklu szkoleń i warsztatów związanych z poruszaniem się po rynku pracy - mówi Paweł Kulasiewicz. - Dodatkowo odbywać się będą spotkania informacyjne odnośnie programów, z których korzystać mogą studenci dla polepszenia własnej pozycji na rynku edukacyjnym i rynku pracy.
W roku akademickim 2004/2005 realizowany będzie pierwszy etap programu "Szkolenie". W następnych latach odbędą się kolejne - "Doświadczenie" oraz "Praca".
W ramach etapu "Szkolenie" odbywać się będą zajęcia, m.in. z: zasad pisania CV oraz listów motywacyjnych, autoprezentacji i budowania wizerunku, organizacji czasu oraz wystąpień publicznych, rozmowy kwalifikacyjnej, aktywnych form poszukiwania pracy, w tym przy użyciu internetu.
Spotkania odbywać się będą głównie na terenie uczelni.
- Jeśli zajdzie taka potrzeba szkolenia prowadzone będą w innych -odpowiednich do ich realizacji - miejscach - dodaje Paweł Kulasiewcz.
Program "Szkolenie - doświadczenie - praca" realizowany jest we współpracy z Urzędem Pracy, który przekazuje, m.in. oferty szkoleń. Działania Akademickiego Biura Karier wspierać będą również doradcy zawodowi oraz psycholog pracy.
Akademickie Biuro Karier poszukuje wolontariuszy. Chętni mogą zgłaszać się do siedziby biura, ul. Wojska Polskiego.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter