Skąd się bierze zadłużenie państwa?

7
16.01.2012
Skąd się bierze zadłużenie państwa?
fot. nadesłane
Zespół Szkół Akademickich w Elblągu serdecznie zaprasza na wykład otwarty pt. „Skąd się bierze zadłużenie państwa?”, który poprowadzi Paweł Galiński, doktor nauk ekonomicznych, specjalność – finanse, autor i współautor książek i artykułów o tematyce ekonomicznej.
Tematyka wykładu:
   problemy dochodów i wydatków budżetu państwa,
   pojęcie długu publicznego i jego rodzaje,
   przyczyny powstawania długu publicznego,
   skutki długu publicznego,
   dług publiczny w Polsce i na świecie.
   
   Wykład odbędzie się we wtorek 17 stycznia w godzinach 12.30-13.30 w budynku EUH-E przy ul. Lotniczej 2 w Elblągu.
   Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
   
Ewa Rucińska, EUH-E

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

wszystko [ięknie, tylko czemu tak wczesnie. .. .o tej godzinie spodziewać się można wyłącznie studentow i wykładowców. Część rzeczywiście zainteresowana niestety pracuje. Być może o to własnie chodzi.
zainteresowanny (2012.01.16)

info

0  
  0
W wydatkach budżetu państwa to wysocy urzędnicy i politycy np. w ministerstwach, w sejmie i w senacie przejadają wiele milionów złi i to powinno się im ukrócić w ramach oszczędności.
(2012.01.16)

info

0  
  0
poproszę o przygotowanie należyte oprawy. informacja, wsparcie logistyczne. i niech to będzie na poziomie, a nie na odwal!
(2012.01.16)

info

0  
  0
"Skąd się bierze zadłużenie państwa" z rozdmuchanych ponad miarę wydatków na edukację. Pośrednio zbyt wielkiego obciążenia budżetów miast przez wydatki na szkolnictwo w tym na podwyżki dla nauczycieli np: 1/3 budżetu miasta Elbląga, to takie wydatki. Powoduje to. znaczne mniejsze wydatki na walkę z bezrobociem, opiekę społeczną i inwestycje. Innymi słowy blokuje rozwój miasta a przez to kraju.
taka prawda (2012.01.17)

info

0  
  0
Byłam dziś na tym wykładzie w ZSA i był ciekawy. Głównie młodzież przyszła. Warto było posłuchać dr Galińskiego- świetna powtórka materiału.
jolu (2012.01.17)

info

0  
  0
To jest oczywiste = zadłużenie powstaje wtedy kiedy więcej wydajemy niż zarabiamy. Jeżeli nie przestrzega się tej zasady matematyki to kłopoty napewno będą. Niejedni próbują katastrofę przesunąć w czasie. (czytaj na następne pokolenie)
STARYDINO (2012.01.17)

info

0  
  0
Zadam tylko jedno pytanie na temat tego niby długu. Gdzie są ci co ciągle pożyczają te pieniądze? nikt ich nie zna. Czyżby nadchodził nowy czas niewolnictwa ale już ekonomicznego ?
(2012.01.22)

info

0  
  0