Nowe specjalności w EUH-E

08.03.2011
Nowe specjalności w EUH-E
W nowym roku akademickim Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna uruchomia długo oczekiwane przez studentów specjalności wśród których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Promocja zdrowia, odnowa biologiczna i rekreacja (studia I stopnia)
   Absolwent może znaleźć zatrudnienie m.in. w: centrach fitness, wellness, siłowniach, ośrodkach SPA ,klubach sportowych, sanatoriach, szkołach różnego stopnia (przedmioty nauczania i doradztwo ukierunkowane na promocję zdrowia);stacjach sanitarno-epidemiologicznych; zakładach opieki zdrowotnej różnego typu; zakładach rehabilitacji; zakładach opieki społecznej; hospicjach; Narodowym Funduszu Zdrowia; ośrodkach promocji zdrowia samorządach lokalnych; organizacjach i stowarzyszeniach
   
   Higiena dentystyczna (studia I stopnia)
   Absolwent może znaleźć zatrudnienie w: gabinetach dentystycznych publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, gabinetach profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w przedszkolach i szkołach, oddziałach chirurgii szczękowej.
   
   
   Przedstawiciel medyczny (studia I stopnia)
   Absolwent może znaleźć zatrudnienie w: firmach medycznych, firmach farmaceutycznych, zakładach opieki zdrowotnej, firmach zajmujących się ubezpieczeniami zdrowotnymi
   
   Medycyna estetyczna i pielęgnacja urody (studia I stopnia)
   Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w: gabinetach dermatologicznych, w zakładach SPA, gabinetach kosmetologicznych, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach medycyny estetycznej, centrach fitness i wellness, organizacjach pozarządowych. Absolwenci posiadają uprawnienia zawodowe: planowanie rodzaju zabiegu i stosowanie kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem; wykonywanie zabiegów kosmetycznych, pielęgnacyjnych i upiększających, umiejętność ścisłej współpracy z lekarzem zajmującym się medycyna estetyczna, pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo oraz organizować i prowadzić gabinet kosmetyczny.
   
   Menadżer zdrowia (studia I stopnia)

   Bezpieczeństwo i higiena pracy w ochronie zdrowia; inspekcja sanitarna i epidemiologia; protetyka słuchu;; technika ortopedyczna; optometria i optyka okularowa; elektroradiologia; terapia zajęciowa; przedstawiciel medyczny; medycyna estetyczna i pielęgnacja urody. Oprócz wyżej wymienionych Wydział oferuje kształcenie na kierunkach: fizjoterapia, pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne.
   
   Administracja pomocy społecznej (studia II stopnia)

   Absolwent tej specjalności będzie posiadał specjalistyczną wiedzę m.in.: z zakresu form i procedur stosowania instrumentów pomocy społecznego, reintegracji społecznej i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, przeciwdziałania patologiom społecznym, organizacji zatrudnienia socjalnego, instytucji rynku pracy i promocji zatrudnienia. Dzięki temu przygotowany będzie do pracy na stanowiskach administracyjnych i kierowniczych w instytucjach związanych z szeroko rozumianą organizacją świadczeń pomocy społecznej, jak MOPS, PCPR, DPS itd. administracja ochrony zdrowia (studia II stopnia) której absolwent będzie posiadał specjalistyczną wiedzę m.in.: z zakresu praw pacjenta, ochrony danych medycznych i farmaceutycznych, odpowiedzialności personelu medycznego i farmaceutycznego, dopuszczania produktów leczniczych do obrotu, systemu ubezpieczeń zdrowotnych, problemów prywatyzacji służby zdrowia.
   
   Pedagogika bezpieczeństwa i higieny pracy (studia I stopnia)

   Absolwent poza posiadaną ogólną wiedzą pedagogiczną, psychologiczną i społeczno-kulturową, jest wyposażony w wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne pozwalające na wykonywanie pracy na stanowisku specjalisty ds. BHP w różnych instytucjach i zakładach pracy. Zdobędzie także kwalifikacje pedagogiczne, niezbędne do prowadzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto zdobywa umiejętności pozwalające mu na prowadzenie własnej działalności gospodarczej z zakresu obsługi oraz szkoleń z zakresu BHP.
   
   Pedagogika opiekuńcza i wspomaganie rozwoju małego dziecka (studia I stopnia)
   Absolwent tej specjalności jest wyposażony w wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne pozwalające na sprawowanie opieki oraz wspomaganie rozwoju małego dziecka. Są one szczególnie przydatne w pracy w żłobku, klubie dziecięcym, w roli dziennego opiekuna i niani, czyli formach opieki nad najmłodszymi dziećmi, które przewiduje przyjęty przez rząd projekt założeń do ustawy o formach opieki nad dziećmi do lat trzech. Obszarem zatrudnienia mogą być także instytucje wychowawczo-oświatowe (placówki opiekuńczo-wychowawcze, domy dziecka, internaty itp.) oraz instytucje pozaoświatowe, takie jak świetlice środowiskowe i socjoterapeutyczne, ośrodki pomocy rodzinie, organizacje pozarządowe itp. Dodatkowo – specjalność przygotowuje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie opieki nad dziećmi.
   
   Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna (studia II stopnia)

   Studia pozwalają na uzyskanie kompetencji i kwalifikacji zawodowych w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki kształcenia zintegrowanego, konstruowania nowoczesnych programów pracy dydaktyczno-wychowawczej, wczesnego diagnozowania zaburzeń w rozwoju dziecka oraz pracy mającej na celu niesienie pomocy dzieciom ujawniającym rożnego rodzaju nieprawidłowości rozwoju i zachowania. Absolwent tych studiów będzie mógł podjąć pracę w charakterze nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III).
   
   Edukacja dla bezpieczeństwa (studia II stopnia)
   Propozycja nowej specjalności „Edukacja dla bezpieczeństwa” jest adresowana dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne (nauczycielskie), chcących poszerzyć swoje kwalifikacje o uprawnienia do nauczania nowego przedmiotu szkolnego. Absolwent tej specjalności, poza posiadaną ogólną wiedzą kierunkową - pedagogiczną, psychologiczną i społeczno-kulturową, uzyskuje lub poszerza kwalifikacje do podjęcia pracy zawodowej jako nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa w szkołach ponadgimnazjalnych oraz w gimnazjach, a także w szkołach podstawowych do realizacji ścieżki międzyprzedmiotowej - obrona cywilna (edukacja dla bezpieczeństwa). Może także podjąć pracę w rządowych lub samorządowych instytucjach zarządzania kryzysowego i ochrony ludności.
   
   Szkolenia dorosłych i doradztwo personalne

   Jest to specjalność o charakterze interdyscyplinarnym, realizowana we współpracy z Wydziałem Administracji i Ekonomii EUH-E. Jej propozycja jest adresowana do osób pracujących lub chcących podjąć pracę w charakterze doradcy personalnego oraz prowadzić szkolenia osób dorosłych, a także zainteresowanych możliwością niesienia pomocy w kształtowaniu ścieżki zawodowej innych osób. Studia są również skierowane do kadry kierowniczej i właścicieli firm, którzy chcą mieć wpływ na kreowanie polityki personalnej w firmie. Celem studiów jest przygotowanie specjalistów ds. szkoleń i kierowników służb pracowniczych do zarządzania zasobami ludzkimi w warunkach rosnącego znaczenia kapitału ludzkiego w wymiarze edukacyjnym i gospodarczym. Dodatkowo – specjalność ta przygotowuje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie działalności szkoleniowej.
   
   Zarządzanie zasobami ludzkimi (studia I stopnia)

   Celem studiów jest kształcenie profesjonalnych kadr, w tym kadr kierowniczych w dziedzinie nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi. Absolwent po uzyskaniu tytułu licencjata jest przygotowany do pracy na stanowiskach kierowniczych szczebla operacyjnego w organizacjach, może rozpocząć samodzielną działalność gospodarczą bądź znaleźć zatrudnienie w działach personalnych przedsiębiorstw, instytucji publicznych i firm usługowych; w przedsiębiorstwach doradztwa personalnego; w firmach head hunterskich.
   
   Wymienione specjalności to tylko część propozycji, które przygotowuje Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna dla wszystkich zainteresowanych studiami. Szersza oferta dostępna jest na stronie www. euh-edu.pl oraz pod numerem telefonu 55 239 38 10.
   
   
------------------------- Artykuł sponsorowany -------------------------

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter