Wrony „sfrunęły” z dachu teatru

3
02.06.2012
Wrony „sfrunęły” z dachu teatru
Maciej Stryjewski na dachu teatru. Bez strachu (fot. WS)
Dziś (2 czerwca) z dachu elbląskiego teatru "sfrunęły" Wrony. Bardzo odważne Wrony, czyli tancerze, którzy biorą udział w najnowszym przedstawieniu „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. W lotach pomagali im zawodowi kaskaderzy. To akcja promująca teatr i musical, którego premiera odbędzie się już jutro. Zobacz fotoreportaż z happeningu.
Po godzinie 14 na dachu Teatru im. Aleksandra Sewruka pojawili się śmiałkowie, którzy za chwilę -asekurowani przez kaskaderów – „sfrunęli” po linie na trawnik. W kostiumach, powietrzne efekty specjalne zaprezentowali: Maciej „Gleba” Florek, choreograf spektaklu „Czarnoksiężnik z krainy Oz” oraz Maciej Stryjewski i Ariel Fedoruk - tancerze. Bez cienia strachu, machając skrzydłami „skoczyli” z wysokości ok. 15 metrów i dalej, już po linie, „frunęli” w dół, ku uciesze zgromadzonych widzów.
   - Całkiem ciekawa koncepcja promocji spektaklu – przyznał Maciej Stryjewski. – Wrażenia? Nigdy nie byłem na dachu teatru i to było dla mnie większe przeżycie niż sam lot. Zobaczyłem teatr z perspektywy wron (śmiech). Przeżycie bardzo fajne, polecam wszystkim. Nigdy nie bałem się wysokości więc takie rzeczy przychodzą mi dosyć łatwo – dodał. – Zresztą, po tylu lotach, które wykonujemy nad sceną – ja wykonuję najdłuższy, z balkonu na scenę - strachu nie ma. To bardziej frajda niż lęk i dreszczyk pozytywnych emocji. [fotor]
   „Wronom” pomagali zawodowi kaskaderzy, którzy od kilku tygodni pracują przy spektaklu.
   - Przyjechaliśmy do Elbląga w ramach wykonywania efektów specjalnych do spektaklu „Czarnoksiężnik z krainy Oz” – mówił Tomasz Lipski, kaskader. - A dzisiejsza akcja to pomysł na promocję oczywiście spektaklu, ale i teatru. I dziś latały Wrony.
   - Spektakl jest barwny, dużo się w nim dzieje, jest dużo zwrotów akcji, super kostiumy, no i efekty lotów, które wykonujemy. Szczerze zapraszam do oglądania – dodał.
   Kaskaderów pracujących przy elbląskim spektaklu jest dwóch. Obaj doświadczeni, od lat współpracują z różnymi teatrami, biorą udział w produkcjach telewizyjnych, reklamach i filmach.
   U Sewruka czuwają nad bezpieczeństwem „latających” aktorów. Będą obecni podczas każdego spektaklu. - Aktorzy musieli zapoznać się z obsługą, z wysokością, nabrać zaufania do sprzętu i ludzi – przyznał Tomasz Lipski.
   Asekurują innych, którzy muszą „wzbić się” ponad scenę, ale czy sami nie mają lęku wysokości?
   - Taki zdrowy lęk wysokości mam i to bardzo dobrze – przyznał ze śmiechem Tomasz Lipski. - Pomaga mi w pracy, bo człowiek, który się boi, dużo bardziej uważa.
   Premiera familijnego musicalu „Czarnoksiężnik z krainy Oz” już jutro (3 czerwca) o godz. 16.
   
Agata Janik

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Wstyd mija już tyle czasu a obiecanej rozbudowy budynku Światowida nie ma. KŁAMCY.
(2012.06.02)

info

0  
  0
Żelik skoczył? A to. .. ..
(2012.06.02)

info

0  
  0
generalnie świetne show, byłem wczoraj i każdemu polecam wybrać sie żeby zobaczyc teatr XXI wieku.
widownia (2012.06.03)

info

0  
  0