WENA na dziedzińcu Galerii EL

03.07.2025
WENA na dziedzińcu Galerii EL
Chcecie poczuć WENĘ? Zapraszamy Was na dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL 3 lipca w czwartek, o godz. 17:00. Wraz z Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentujemy prace, które zostały stworzone przez uczennice, biorące udział w projekcie prowadzonym przez nauczycielkę rzeźby Monikę Walas, nagrodzonym w VI edycji Konkursu Programu Grantowego „WENA” Fundacji Rodziny Staraków.

Projekt obejmował szereg aktywności artystycznych: wyjazd do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, szkolenie mindfulness oraz oddechu, wykład o polskich rzeźbiarkach oraz sobotnie sesje rzeźbiarskie, których efekty będzie można zobaczyć na wystawie.

Mapą 1:1 stworzoną przez uczennice gronowskiego plastyka jest ciało, cielesność oraz doświadczanie, odczuwanie na poziomie ludzkim. Podążajcie za wyrzeźbioną mapą, razem z autorkami prosto do Centrum Sztuki Galeria EL

 

Wernisaż: 3.07.2025

godz. 17.00

Wystawa trwa do 31.07.2025

Joanna Mierzejewska, Centrum Sztuki Galeria EL

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter