W muszli rządził diabeł

3
12.07.2019
W muszli rządził diabeł
(fot. Michał Skroboszewski)
Publiczność XXII Letniego Salonu Muzycznego nie może narzekać na brak atrakcji. Dzisiaj w muszli koncertowej wystąpił z groteską teatr uliczny, a już w niedzielę widzów czeka koncert muzyki operowej. Zobacz zdjęcia.
Okazuje się, że Letni Salon Muzyczny potrafi przyciągnąć tłumy elblążan nie tylko w niedzielę, ale i w piątek. Dzisiejszy występ był wyjątkowy nie tylko ze względu na porę, ale także bohaterów – aktorów francuskiego teatru ulicznego „Theatre D'epicure” , którzy przedstawili znaną od wieków historię zaprzedania duszy diabłu w zamian za wieczną młodość. Nie był to jednak „Faust”, ale groteska, w której diabeł ma jędzowatą małżonkę, sam Mefisto nie jest tak straszny, jak się wydaje, a bohaterowie mówią po francusku, niemiecku i polsku. Co ciekawe, ta językowa mieszanka w odbiorze sztuki w ogóle nie przeszkadzała, a nawet dodała jej humoru, dzięki czemu piątkowy wieczór w Bażantarni był z pewnością niezapomniany.
   W niedzielę fanów Letniego Salonu Muzycznego, organizowanego przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, czekają kolejne emocje. O godz. 17 w muszli koncertowej wystąpią: Karolina Sołomin - sopran, Marcin Pomykała - tenor oraz „Kwartet Opera” w składzie: Tomasz Kulisiewicz - I skrzypce, Przemysław Treszczotka - II skrzypce, Krzysztof Jakub Szwarc - altówka i Barbara Misiewicz - wiolonczela. Zaprezentują muzykę operową. Wstęp wolny.
   
   
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Letniego Salonu Muzycznego
RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Co to za tytuł? Szatan chciaĺby rządzić, lecz Bóg mu na to nie pozwoli.
(2019.07.13)

info

3  
  2
Jakież to było słabe. Poziom zero. Tylko piękne okoliczności przyrody ratowały sytauację.
bażant (2019.07.13)

info

4  
  1
Ja w muszli też czasem diabła zostawię :-)
=^..^= (2019.07.14)

info

0  
  0