Radosne boogie w Galerii El

4
16.07.2011
Radosne boogie w Galerii El
fot. AD
W piątkowy wieczór trzech młodych ludzi z zespołu Boogie Boys nieomal poruszyło szacowne mury Galerii El. Muzycy zaprezentowali elbląskim miłośnikom jazzu rzadko u nas słyszany i uprawiany styl muzyki jakim jest boogie-woogie. Zobacz zdjęcia.
Obaj pianiści zespołu, Bartek Szopiński i Michał Cholewiński, od samego początku zachwycili publiczność przybyłą (niestety niezbyt licznie) do Galerii mistrzowskim opanowaniem klawiatury Rolandów, które pełniły rolę zapowiadanych w programie koncertu fortepianów. Wirtuozeria i niewymuszona radość z grania ulubionej muzyki jaka biła do wykonawców, nadawała ich występowi głęboki rys autentyczności. Zważywszy na to jak odległy nam kulturowo i geograficznie jest styl boogie-woogie, można uznać to za duże osiągnięcie muzyków znad Wisły.
   W finałowej części koncertu "chłopcy boogie" brawurowo wykonali utwór … „Szła dzieweczka do laseczka”. Ci co nie byli i nie widzieli, niech żałują. Żywiołowe wykonanie tej starej polskiej ludowej piosenki z elementami gimnastyki artystycznej mogło zrobić wrażenie. Mocna i całkiem udana solówka na perkusji Szymona Szopińskiego dopełniła całości.
   Szkoda, że muzycy nie mieli możliwości zagrać na prawdziwych fortepianach. Sądzę, że w trudnym do nagłośnienia, szczególnie teraz po zbudowaniu empory, wnętrzu Galerii muzyka unplugged zabrzmiałaby znacznie lepiej.
Włodek Gęsicki

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

wspaniały koncert ale szkoda że następny już dzisiaj przerwa tygodniowa jest korzystniejsza dla ciała i ducha polecam pod rozwagę elblążanka.
(2011.07.16)

info

0  
  0
Super chłopaki! Świetny koncert, a przed zespołem-na pewno kariera. ich umiejętności plusentuzjazm- rewelka! Dzięki, Galerio El plus entuzjazm
fiszk (2011.07.16)

info

0  
  0
Kto nie był, ten trąba! Byli po prostu R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-I!!!!!
Lollipop (2011.07.16)

info

0  
  0
Rewelacja!!! Zarówno teraz jak i 6 lat temu w legendarnej już dziś Studni chłopaki powalili z nóg mnie, moją żonę i małą dziewczynkę jaka z nami była.
krzychu77 (2011.07.16)

info

0  
  0