Ptasie akwarele na Fabrycznej

10.03.2016
Ptasie akwarele na Fabrycznej
Galeria Art Miś zaprasza na wernisaż wystawy Katarzyny Kopiec-Sekiety pt.” Ptaki w akwareli”, który odbędzie się we wtorek, 15 marca o godz. 17.15. Wstęp wolny.
Katarzyna Kopiec-Sekieta pochodzi z Elbląga, obecnie wraz z rodziną mieszka w Rybienku (Kaszuby). Z wykształcenia jest ornitologiem, co jednocześnie pomaga jej i przeszkadza w malowaniu ptaków. Pomaga - bo trochę lepiej wie jak ptaki naprawdę wyglądają. Przeszkadza - z tego samego powodu...
   Jako akwarelistka jest samoukiem. Tę trudną technikę malarską wybrała dla siebie wiele lat temu z uwagi na niewielkie wymagania warsztatowe (stół, papier, woda) i przeklinała ją często z uwagi na ogromne wymagania warsztatowe (jak to się do... robi?).
   Z tej samej przyczyny, dla której chciała porzucić akwarelę, nie porzuciła jej i maluje do dziś. Zaowocowało to na przestrzeni lat kilkoma wystawami indywidualnymi:
   "Wiślany Blues" - wrzesień 2005 - Gdańsk; grudzień 2005 - Cedry Wielkie; kwiecień 2006 - Bydgoszcz; "Malowany Ptak" - październik 2006 - Gdańsk; "O ptakach pędzlem i pędzelkiem" - wrzesień 2011 - Smołdzino "Fauna i flora pędzlem i pędzelkiem" - sierpień 2012 - Smołdzino; "Ptaki lasów" - luty 2016 - Gniewino.
   Artystka jest autorką licznych ilustracji, zarówno w monografiach przyrodniczych, jak i publikacjach dla dzieci.
   Galeria Art Miś mieści się w Elblągu przy ul. Fabrycznej 22.
   
   
organizatorzy

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter