Popołudnie z Kaczmarskim

5
02.08.2020
Popołudnie z Kaczmarskim
Aktorzy z elbląskiego teatru zaśpiewali piosenki Jacka Kaczmarskiego (fot. Anna Dembińska)
MikoÅ‚aj Ostrowski wciąż nie jest Chrystusem (i dobrze). ObÅ‚awa wciąż jest hymnem pokolenia. „Sen Katarzyny II” wciąż bawi i zmusza do myÅ›lenia. Magdalena Fennig wywoÅ‚uje ciarki Å›piewajÄ…c ZbrojÄ™. Czyli nic siÄ™ nie zmieniÅ‚o. Zobacz zdjÄ™cia.

SÄ… takie spektakle, na które fani mogÄ… chodzić w nieskoÅ„czoność. RecenzjÄ™ z premiery spektaklu „Cztery pory niepokoju” zamieÅ›ciliÅ›my na Å‚amach portElu w maju ubiegÅ‚ego roku. Można jÄ… przeczytać tutaj.

DziÅ› byliÅ›my w Bażantarni, gdzie Magdalena Fenning, SÅ‚awomir BanaÅ›, MikoÅ‚aj Ostrowski i Marcin Tomasik przedstawili „plenerowÄ…” wersjÄ™ spektaklu, czy może raczej koncertu, zorganizowanego w ramach Letniego Salonu Muzycznego. Przedstawienie trzeba byÅ‚o dostosować do wymogów muszli koncertowej w Bażantarni, dlatego nie jest to to samo, co w teatrze.

Ale... Zbroja w wykonaniu Magdaleny Fenning nadal robi piorunujÄ…ce wrażenie, „ObÅ‚awa” (Marcin Tomasik) nadal brzmi jak hymn pokolenia.

Dla tych co „Czterech pór niepokoju” nie widzieli w teatrze: to nie jest podejÅ›cie do Jacka Kaczmarskiego na kolanach. „To nowe podejÅ›cie do legendy, znakomicie zagrane i wyÅ›piewane. Ciekawe, czy ta wersja spodoba siÄ™ mÅ‚odemu widzowi. Chyba powinna.”- pisaliÅ›my w recenzji w ubiegÅ‚ym roku. I zdania nie zmieliliÅ›my.

Dyrektor elblÄ…skiego teatru MirosÅ‚aw Siedler zdradziÅ‚, że czynione sÄ… przygotowania do realizacji podobnego spektaklu opartego na utworach Kazika Staszewskiego. WystÄ…pić majÄ… ci sami aktorzy jak w „Kaczmarskim”.

 

ElblÄ…ska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Letniego Salonu Muzycznego.

Głównym organizatorem jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

super koncert, brawo
(2020.08.02)

info

6  
  2
byłam, super koncert. wszyscy wykonawcy rewelacyjni. Czekam na repertuar Kazika 😉😉😉
Jak polecą z Kazikiem to po pierwszym kawałku 3/4 krzesełek będzie wolnych. Buhahahah
Kumpel Maria (2020.08.03)
Maseczki odstępy gdzie. Co ich to nie obowiązuje. KARAĆ. Albo wszyscy albo nikt.
Nosmy te maseczki ludzie pamiętajcie wirus tuż, tuż