Bartosz Skop, prowadzący i jeden z organizatorów festiwalu, podkreślał dziś, że program koncertu jest bardzo zróżnicowany.
- To jest jego szczególna wartość, odbędziemy taką podróż po różnych państwach, stylach i epokach – mówił prowadzący. Zaczęło się od twórczości Bacha, była też m.in. wizyta w XX-wiecznej Francji czy Felix Mendelssohn-Bartholdy.
"W wieku 4 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie pod kierunkiem swojej matki, nauczycielki muzyki. Następnie studiowała grę na organach pod kierunkiem Attili Vadász. W 2021 roku ukończyła studia w klasie klawesynu pod kierunkiem Miklósa Spányi w Akademii Muzycznej im. Franciszka Liszta w Budapeszcie. Tytuł magistra uzyskała w 2023 roku w klasie profesora Marcina Szelesta w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Obecnie studiuje w programie „Młodzieżowa Akademia Muzyczna” Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie Krzysztofa Urbaniaka" – czytamy o artystce. Cały biogram Kamilli Lévai przygotowany przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, jest tutaj.
Organizatorami koncertów są Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, parafia pw. św. Wojciecha w Elblągu, parafia pw. św. Mikołaja w Elblągu oraz Fundacja Beaty i Marka Górskich “Dialog, Rozwój i Miłosierdzie”. Instrumenty wykorzystywane podczas festiwalu przygotowywane są przez zespół organmistrzów: Jakuba Wszołka, Andrzeja Włodarczyka i Wiktora Kuranczyka. Za tydzień w kościele pw. św. Wojciecha wystąpi Andreas Jetter ze Szwajcarii.
Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.