Do Poznania przyjechali twórcy teatru dla dzieci i młodzieży z kraju i zagranicy, m.in. Niemiec i Francji. Omawiali m.in. repertuary, zapoznali się z krajowym raportem dotyczącym polskiego teatru młodego widza.
- Rozmowy toczyły się także wokół edukacji teatralnej- mówi Tomasz Walczak. - Swoje doświadczenia prezentowali polscy realizatorzy, jak również goście z Niemiec, Danii, Francji. Szczególnie Francuzi zachwycali się polską pasją teatralną.
- Dużo pochwał i gratulacji zebrał elbląski model edukacji teatralnej - kontynuuje T. Walczak.- Uznanie zdobyły nasze lekcje teatralne, wycieczki pt. "Poznajemy teatr od kulis", jak również warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzone przez aktorów i instruktorów. Na temat wysokiego poziomu elbląskiej edukacji teatralnej wypowiadali się reżyserzy, którzy tworzyli swoje spektakle na naszej scenie - prof. Jan Skotnicki, reżyser "Małego Księcia" oraz Robert Walkowski, który na deskach Dramatycznego wyreżyserował "Noce sióstr Bronte" oraz "Sie kochamy".
Tomasz Walczak dodaje, że elbląski teatr jest postrzegany w Polsce jako ośrodek bardzo aktywny. Cenione są działania edukacyjne, repertuar dla młodego widza.
- Podczas Kongresu padły wstępne propozycje od uznanych realizatorów, którzy chcieliby zaprosić elbląski zespół do wspólnych działań - zapowiada T. Walczak.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter