Letnie Śniadania na Trawie 2025 - Muzyka, Warsztaty i Piknik

1
16.07.2025
Letnie Śniadania na Trawie 2025 - Muzyka, Warsztaty i Piknik
Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki zaprasza na drugie z trzech letnich spotkań w ramach cyklu Śniadania na Trawie 2025.

To swobodne i otwarte wydarzenie, które łączy leniwe piknikowanie z muzyką na żywo i warsztatami artystycznymi. Bierzcie ze sobą rodzinę, przyjaciół, kocyk, coś do jedzenia, planszówki, dzieci i dobre nastawienie.
   Nie trzeba się zapisywać – po prostu przyjdźcie i spędźcie z nami ten niedzielny czas na trawie.

 

PROGRAM:

 

WARSZTATY
   Warsztaty WITROCHROMII, czyli malowania na szkle poprowadzi Ewa Bednarska-Siwilewicz.

Podczas warsztatów powstaną obrazy inspirowane gotycką architekturą Galerii EL. Pracować będziemy w technice witrochromii – czyli malowania na szkle.

 

KONCERT NA ŻYWO
   STUDIO PIOSENKI METRO w Elblągu
   Uczniowie studia zaprezentują piosenki znane z musicali „Piotruś Pan” i „Metro”. W repertuarze znajdą się rónież piosenki ze znanych bajek i musicali oraz hity z lat 70. i 80.

Szkoła Studio Piosenki Metro odkrywa i rozwija talenty wokalne, kształtuje ich artystyczną wrażliwość oraz przygotowuje do profesjonalnej kariery na scenie muzycznej. Studio działa pod auspicjami twórców Teatru Studio Buffo - Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy.
   Wpadaj posłuchać, jak młode elbląskie talenty śpiewają hity z kultowych musicali!

 

TEATR

20 lipca 2025, niedziela | godz. 10:00–14:00

Dziedziniec Galerii EL, Elbląg

Wstęp wolny

„LOKOMOTYWĄ” – to przeznaczony dla widza w każdym wieku, wesoły spektakl uliczny w swym fundamencie oparty o znany tekst J. Tuwima. Aktorzy ściśle współpracując z widownią budują z nią wspólnie interaktywne przedstawienie, nawiązujące zawsze do codzienności, elementów humorystycznych i społecznych.
   Przedstawienie zaprezentuje Teatr 3.5 z Dzierzgonia, który od 13 lat tworzy głównie spektakle plenerowe i uliczne.

 

KULINARIA
   O jedzenie zadba elbląska Malva – na miejscu znajdziecie coś pysznego i lokalnego, ale zachęcamy też do przyniesienia własnych koszyczków i dzielenia się tym, co lubicie najbardziej.

Filiżankę kawy serwuje Krypta!

 

PRAKTYCZNIE:
   Spotykamy się na zielonym dziedzińcu Galerii EL – będą dostępne leżaki i pufy.
   Wszystkie aktywności są otwarte i bezpłatne.

Galeria EL

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

jak na trawie to musi byc Sinsemilla!
(2025.07.22)

info

0  
  0